Šogad pirmo reizi notiks “Velodienas Krāslava”

IMG_2352-550x412

Sirsnīgākie pilsētas svētki Latvijā vienmēr ir notikuši Latgalē. 18.-19. jūlijā Krāslavas pilsētas svētku ietvaros ir paredzēta pirmā “Krāslavas velo diena”, uz kuru ir aicināti velomīļi no visas Latvijas, lai vienā vai divās dienās izbraukātu un izbaudītu Krāslavas novada bagātības – Daugavas lokus, Sauleskalnu, Latvijas dziļāko ezeru Drīdzi un citas skaistās Zilo ezeru zemes vietas. Velo dienu ietvaros ir plānots apmeklēt arī Krāslavas mākslinieku un amatnieku darbnīcas un privātos kolekcionārus.

Šobrīd SIA “Velokurjers” kopā ar Latvijas Riteņbraucēju apvienību un Krāslavas novada domi strādā pie vairākiem velo tūristiem domātiem maršrutiem.

Ar Krāslavas velo tūrisma maršrutu skicēm var iepazīties šeit:
Krāslava – Sauleskalns, Drīdzis – Kombuļi – Krāslava
Krāslava – Šilovkas ezers – Krāslava

Tiek plānoti maršruti arī spēcīgākiem braucējiem pa Daugavas lokiem ar iespējamo kilometrāžu 70-80 km. Kā arī maršruti ģimenēm ar bērniem, kuru garums būs no 15 līdz 18 kilometriem.

Iestājoties sausākam laikam, visi maršruti tiks izbraukti, precizēti un sagatavoti lietošanai ne tikai svētku laikā, bet tie paliks velotūristu rīcībā arī nākotnē.

Cauri Krāslavas novadam vijas viens no starptautiskajiem EuroVelo maršrutiem nr 11., tādēļ strādājot pie velo maršrutu izpētes tiks domāts par to, lai pēc iespējas interesantāk un kvalitatīvāk būtu iespējams nospraust EuroVelo trasi, kuru nākotnē būtu iespējams arī aprīkot ar norādēm.

Ja vēlies piedalīties šajās pētniecības ekspedīcijās vai Tev ir jau izstrādāts velomaršruts Krāslavas apkārtnē, gaidīsim ziņu uz divritenis@divritenis.lv.