Category Archives: Jaunumi

LATVIJAS VELOKURJERU KOMANDA DODAS UZ EIROPAS VELOKURJERU ČEMPIONĀTU VĪNĒ!

No 20. līdz 23. jūlijam Vīnē notiks 22. Eiropas velokurjeru čempionāts. Tajā pierādīt savu  meistarību, veicot uzdevumus ar kādiem ikdienā saskaras kurjeri visā pasaulē, vairākās disciplīnās devušies SIA “Velokurjers” darbinieki velokurjeri Vilmārs Vincāns, Krišjānis Bukavs, Jānis Andersons un Pēteris Janisels. Turklāt tā būs lieliska iespēja Eiropas čempionāta dalībniekiem prezentēt “Pasaules velokurjeru čempionāta 2018 Rīga” programmu.

Latvijas komanda starptautiskajos velokurjeru čempionātos piedalīsies jau septīto gadu pēc kārtas – iepriekš Latviju viņi pārstāvējuši četros pasaules čempionātos Varšavā, Čikāgā, Lozannā un Parīzē, kā arī Eiropas čempionātos Stokholmā un Milānā.

Līdz šim latviešu lielākie panākumi gūti Varšavā 2011. gadā, kurā velokurjers Jānis Belecks izcīnīja pasaules čempiona titulu  kravas velosipēdu klasē. Lozannā 2013.gadā viņš arī ieguva simpātiju balvu par vispozitīvāko attieksmi pret klientiem, savukārt 2016.g. Parīzē galveno sacīkšu finālā kurjers Pēteris Janisels vairāk nekā 500 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto 24. vietu. Ceram, ka šogad mūsu dalībniekus tehnika nepievils, un izdosies veiksmīgi nostartēt arī šogad!

Katru gadu čempionātā papildus tradicionālajām kurjeru darba simulējošām sacīkstēm Cargo  (lielu sūtījumu pārvadāšana ar kravas velosipēdu) un Main Race  (nelielu sūtījumu pārvadāšana) disciplīnām tiek organizētas arī velokultūras un velosporta cienītāju iemīļotas sacīkstes kā Trackstand (balansa noturēšana uz velosipēda, neminot pedāļus), Goldsprint (pedāļu mīšana uz ātrumu ar stacionāro velosipēdu), Alleycat  (orientēšanās), Velopolo (komandas spēle, kuras mērķis ir iemest bumbu pretinieka vārtos ar nūju, braucot ar velosipēdu), Skid (garākais bremzēšanas ceļš ar kāju bremzēm). Gandrīz katru gadu čempionāta organizatori ievieš arī jaunas sacīkstes un pasākumus, piemēram, Šveicē norisa kalnu sprints (braukšana stāvā kalnā), Stokholmā, lai noskaidrotu, kuram kurjeram ir ne tikai stiprākās kājas, bet arī rokas, čempionāta ietvaros notika armvrestlinga sacensības, kurās uzvarēja velokurjers Mārtiņš Ozols. Rīgā Latvijas komanda plāno ūdens velosipēda sacensības pa Rīgas kanālu.

Pasaules velokurjeru čempionāti norisinās kopš 1993., bet Eiropas kopš 1996. gada. Čempionāts arī ir kļuvis par tradicionālu velokultūras attīstības forumu, kurā kurjeri no visas Eiropas satiekas, apmainās ar pieredzi, uzzina par jaunākajām tendencēm velokurjeru un velosipēdu kultūrā, kā arī citās pilsētās izmantotiem risinājumiem, lai padarītu pilsētvidi draudzīgāku velosipēdistiem. Pasākumā drīkst piedalīties ikviens, kas vēlas pārbaudīt savas prasmes, veicot dažādus uzdevumus, braucot ar velosipēdu!

2016.g. pasaules velokurjeru čempionātā Parīzē balsojumā par 2018.g. pasaules velokurjeru čempionāta norises vietu konkurencē ar Berni un Džakartu vinnēja Rīga, tādejādi Rīga kļūs par trešo pilsētu Austrumeiropā un pirmo Baltijā, kurā norisināsies šis pasaules mērogā nozīmīgais velobraukšanas un kultūras forums. Pasaules velokurjeru čempionātu ik gadu organizē uzņemošās valsts velokurjeri, dibinot attiecīgo biedrību.

Veiksmi Latvijas komandai!

Sīkāka informācija par čempionātu: http://www.ecmc2017.org/preses_relize_bilde_lv_karogs_cmwc

Attēlā: velokurjeri Vilmārs, Jānis, Krišjānis un Pēteris pa ceļam uz Eiropas Velokurjeru čempionātu Vīnē.

“Velokurjera” komandas un Latvijas Riteņbraucēju apvienības biedru veloekspedīcija uz Kuršu kāpu

07.-09.07.2018 Velokurjera komanda kopā ar Latvijas Riteņbraucēju apvienības biedriem devās saliedējošā ceļojumā uz Kuršu Kāpu, lai izzinātu velotūrisma iespējas un veloinfrastruktūru.Juras_varti

Par Kuršu kāpu sauktā Baltijas jūras pussala ir 98 kilometrus gara, 0,4 – 4 kilometrus plata zemes strēle. Lietuvā ietilpst Kuršu kāpas ziemeļu daļa aptuveni 50 kilometru garumā – no Kāpugala līdz Nidai, savukārt dienvidi ietilpst Krievijas sastāvā. Dēļ gleznainajām aināvām tā nodēvēta par jūras, vēja un smilšu radītu brīnumu. Tā ir iekļauta UNESCO Pasaules dabas mantojumā un tā šobrīd ir īpaši aizsargājama Kuršu kāpas nacionālā parka teritorija.

Mūsu ceļojums sākās no piektdienas vakarā. No Rīgas devāmies uz Elijām, kur palikām teltīs pa nakti. Sestdien ceļu turpinājām līdz Klaipēdai, no kurienes ar prāmi pārcēlāmies uz Kuršu kāpu. Jāpiebilst, ka būt par velosipēdistu ir izdevīgi- uz viņiem, atšķirībā no autovadītājiem, neattiecas maksa par iebraukšanu aizsargājamā parka teritorijā! Pavisam netālu no pārceltuves atrodas Lietuvas Jūras muzejs un delfinārijs. Muzejs ar daudzveidīgo un neparasto ekspozīciju ir iekārtots kādreizējā 19.gs. militārā cietokšņa ēkā, savukārt delfīnu un jūras lauvu jautrās izrādes, kurās dzīvnieki dejo, dzied, vizina laivu virzienā kādā no skatītajiem dod neaizmirstamas emocijas. Savukārt Raganu kalns pārsteidz ar koku fokloras skulptūrām.juras_muzejs

Tālāk ceļš turpinājās pa sakoptu veloceliņu. Visa Lietuvas posma garumā (~ 40 km) veloceliņš ir asfaltēts. Brīnišķīgs, atsvaidzinošs gaiss!

Naktī palikām teltīs Nidas apkaimē. Nida ir omulīgs ciems, kas valdzina ar savu rāmo eleganci un sakoptību un kurā iekārtotas daudzas viesnīcas. Un svētdien devāmies atpakaļ. Mums uzspīdēja saule.

Netālu no Nidas Pārnidas kāpā ir iekārtots skatu laukums. No tā paveras Kuršu kāpas daudzveidību atklājoša panorāma – ziemeļos redzami Nidas eleganto namu rudie jumti, austrumu pusē – Kuršu līcis, ko rotā jahtu gaišie silueti, dienvidos – plašās smilšu kāpas, t.i. Baltijas Sahāra, un rietumu pusē – jūra ar viļņu baltajām galotnēm. Uz dienvidiem no Juodkrantes atrodas Pelēkā kāpa, kuras ainavas mēdz salīdzināt ar tuksneša ainavām ar mainīgām smilšu krāsām.

Kopumā jāsecina, ka rajons ir skaists un interesants un veloinfrastruktūra labi attīstīta. Ir nepieciešamība, veidot veloceliņa turpinājumu gar Baltijas krastu arī Latvijas teritorijā kā tas ir ieplānots EuroVelo 10. maršutā.

 

 

Aizraujošs veloceļojums – no Basku reģiona līdz Apūlijai

Iespēja pievienoties vienai dienai, nedēļai, mēnesim vai visam ceļojumam!
No Basku reģiona līdz Apūlijai Itālijas Dienvidos!
Laiks: 25.07.-21.08.2017.

Aizraujošs veloceļojums pa Spānijas Ziemeļiem un Pireniju kalniem, Sardīniju un Itālijas dienvidiem. Ne tikai velobraukšana gar skaistām ainavām, izjūtot laimes hormonu pieplūdumu kā pie mērenas fiziskās slodzes, bet arī brīvas atpūtas dienas, lai izbaudītu vietējo kultūru un apskatītu visu, kas sirdij tīkams jaukā internacionālā kompānijā. Turklāt paredzēti 2 pārbraucieni ar prāmi – no Barselonas uz Sardīniju un no Sardīnijas uz Itālijas dienvidiem. Tātad, brīvas dienas, lai apskatītu Bilbao (Basku reģiona galvaspilsēta), San-Sebastianu (pilsēta Atlantijas okeāna krastā ar krāšņiem skatiem), apmeklētu San Fermina festivālu (vēršu cīņas), līdzi justu Tour de France braucējiem un pabūtu ar viņiem klātienē, uzkāptu Pic del Comapedrosa virsotnē ar kājām un izbaudītu brīnišķīgu skatu, iepazītu Barselonu, Neapoli, Pompeju, Gallipoli, Bari, Vidusjūras krastu alas un pludmali.

Cena – 22 eiro dienā (kempinga vieta + pavadošais transports + tehniskā palīdzība).

Sīkāka informācija:
http://www.bicycle.pl/en/trips/balticcycle/bc-2017/the-basque-country-italy/
http://www.bicycle.lt/en/main/tours.bc2017-pyreneesPiedalāmies talkā bijušajā Bārbeles pamatskolā un tās apkārtnē

2017. gada 17. jūnijā mūsu velokurjeri devās sakopt bijušās Bārbeles pamatskolas ēku un tās apkārtni. Tajā ir paredzēts ierīkot privātu zēnu skolu no 1.-6. klasei, kurā paralēli zinību apgūšanai zēniem būs iespēja mācīties arī dzīvi, māju sajūtu, iepazīt pienākumu, piedaloties dažādos mājas un lauku darbos.

brukna

Mūsu kurjeri izmēģina SIXT velosipēdus Jūrmalas velomaratona tautas distancē

2017.gada 10. jūnijā norisinājās Jūrmalas velomaratons, kurā piedalījās arī mūsu kurjeri Otto Pirtnieks un Jānis Andersons. Abi kurjeri nolēma izmēģināt SIXT velosipēdus, kas izstrādāti braukšanai pilsētā. Viņiem izdevās pierādīt, ka ar tiem var braukt pietiekami ātri un ērti- 40 km garā tautas distancē viņu vidējais ātrums bija attiecīgi 34,5 un 32,5 km stundā, ierindojoties 324. un 384. vietā 632 dalībnieku konkurencē un gandrīz sasniedzot trases vidējo ātrumu 35 km stundā.

jurmalas_velomaratons_janis

Noslēdzies 10. Kuldīgas velofestivāls un pirmā valsts mēroga velotūrisma konference “Velotūrisms kā ilgtspējīgas attīstības instruments Latvijā. Tendences. Problēmas. Risinājumi”

2017.g. 27. maijā Kuldīgā norisinājās 10. Kuldīgas velofestivāls, kas pulcēja vairāk nekā 2000 dalībnieku. Kuldīgas velofestivāls ir svētki, kurā ikviens ir aicināts izbaudīt Kuldīgas apkārtnes dabas un tūrisma objektus, izvēloties vienu no trīs grūtības pakāpes maršutiem. Tajā nav uzvarētāju, bet visi dalībnieki piedalās loterijā par balvām. Šogad SIA “Velokurjers”, atzīmējot nozīmīgo pasākuma gadadienu, nolēma piešķirt dižbalvu – lidojumu ar helikopteru divām personām 1 stundas garumā 700 EUR vērtībā.

Lasīt vairāk

VELOEKSPEDĪCIJA, PIEDZĪVOJUMS- DABAS DĀRGUMI DABAS PARKĀ “SILENE” LATVIJAS PIEROBEŽĀ

Nedēļas nogalē 3.-4. jūnijā notiks velo ekspedīcijā dabas parkā “Silene”, kura teritorijā ir 24 ezeri un vairāki nelieli purvi un saglabājušās retas augu un dzīvnieku sugas. Prom no pilsētas piesārņojuma un burzmas- pie skābekļa bagātā un jonizētā meža gaisa, skaistām, pasakainām ainavām un miera un neaizskartā Latvijas nostūrī, kuru aktīvi pēta Latvijas biologi. Fiziskā slodze pa interesantām takām drošo, jautro un pieredzējušo velokurjeru vadībā ļaus gūt garastāvokli uzlabojošu endorfīnu devu, savukārt vakarā varēsim tuvāk iepazīt domu biedrus pie zupas un izbaudīt kopības sajūtu.

Lasīt vairāk

Aicinām darbā velokurjerus!

sludininajums

Papildus velokurjera pienākumiem piedāvājam iesaistīties dažādos notikumos un to organizēšanā, to skaitā 2018.gada pasaules velokurjeru čempionātā Rīgā, ikgadējā Velofestivālā Kuldīgā un Eiropas Mobilitātes nedēļā, kā arī daudzos citos ar velobraukšanas un videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanu saistītos pasākumos.

Pirms darba uzsākšanas 2-3 dienas kopā ar mūsu kolēģiem būs nepieciešams iepazīties ar amata pienākumiem, atalgojuma iespējām un uzņēmuma pamatprincipiem. Ja šinī laikā sapratīsi, ka velokurjera darbs ir Tev piemērots, priecāsimies Tevi redzēt mūsu rindās nekavējoties!


Kuldīgas Velofestivālā – dižbalva no SIA “Velokurjers”

IMG-20170515-WA0010

2017.g. 27. maijā Kuldīgā notiks lielākais nekomerciālais velofestivāls Latvijā, kurā var piedalīties visi neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības. Pasākuma laikā varēs satikties ar domu biedriem, iepazīt Kuldīgas apkārtni, dažādus tūrisma objektus, piedalīties vienā no četriem velomaršutiem un atrakcijās. Naktī dalībnieki varēs nogaršot karsto zupu, vērot uguņošanu un klausīties “Dzelzs vilks” koncertu. Par godu velofestivāla desmitgadei un ilglaicīgai sadarbībai ar Kuldīgas Domi SIA “Velokurjers” piedāvā ikvienam dalībniekam piedalīties loterijā, laimējot netradicionālu balvu – dāvanu karti 700 EUR vērtībā vienas stundas ilgam lidojumam ar helikopteri divām personām.

Ideja par šādu balvu radās, veidojot scenāriju reklāmas klipam, kas veltīts 2018. Pasaules Velokurjeru čempionātam Rīgā. Scenārija autors SIA “Velokurjers” valdes loceklis Oļegs Stoļarovs uzsver, ka “gan velokurjeram, gan arī helikopteram ir viena kopīga īpašība – viņiem pārvietoties netraucē autosastrēgumi un maksas autostāvietas, ļaujot piegādāt cilvēkiem nepieciešamo jebkurā vietā iespējami ātrā laikā. Turklāt šāds lidojums ir neatkārtojama un īpaša dāvana. Paceļoties virs zemes ar helikopteru, pārņem neaizmirstamas sajūtas un emocijas, var baudīt pasakainas, neparastas Kurzemes un tās jūras piekrastes ainavas no putna lidojuma”.

Plašāka informācija par velofestivālu www.velokuldiga.lv

Piedalāmies “Kino pedālī 2017”


“Kinopedālis” ir unikāls velokultūrai veltīts dokumentālo un mākslas filmu festivāls Baltijā.

Šogad “Kino pedālis” turpina pārsteigt ar inovatīvām idejām un kino mākslu. Festivālā varēja iepazīties ar personībām, kuru dzīve ir saistīta ar velo, jaunākajām dokumentālajām mākslas filmām, ceļojot no viena kinoteātra uz otru. Tāpat velobraucienu “Ģimeņu pedālis”, “Puspedālis”, “Dižpedālis” laikā bija iespēja iepazīt fantastisko vietējo apkārtni un piedaloties interaktīvā spēlē. Festivālā tika izrādītas 15 filmas un pasākumā piedalījās vairāk kā 500 dalībnieku. Uzvarētājās gods tika dokumentālajai filmai „Velomūzika. No Sakstgala līdz Raunai”.

Izsakām pateicību festivāla rīkotājiem- Valmieras, Kocēnu un Burtnieku novada domēm, AS “Valmiermuiža” un īpaši SIA “Eži”. Tiekamies arī nākamgad!