Veloskolas apmācības notiks arī 2013./2014.mācību gadā

licenceskola700

Ir noslēdzies 2012./2013.gada veloskolas apmācību kurss, ko organizēja Latvijas Velo informācijas centrs sadarbībā ar SIA “Velokurjers”, CSDD un Rīgas domes Satiksmes departamentu. Šinī mācību gadā apmācības organizējām 4 skolās – Āgenskalna sākumskolā, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā, Rīgas 85.vidusskolā, kā arī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā. Kursu rezultātā valsts eksāmenu satiksmes noteikumos nokārtoja un velosipēdista apliecību saņēma 95 jaunieši.

Savukārt šobrīd jau pavisam droši varam pavēstīt, ka turpināsim pasniegt veloskolas apmācību kursus arī nākamajā mācību gadā, jo Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir nupat pagarinājis Latvijas Velo informācijas centram piešķirtās licences termiņu interešu izglītības programmas “Bērnu un jauniešu velotransporta un velotūrisma apguves programma” īstenošanai. Būsim priecīgi sadarboties ar izglītības iestādēm veloskolas apmācību programmas īstenošanā arī nākamajā mācību gadā!

Latvijas Velo informācijas centra, SIA “Velokurjers” un BJC “Daugmale” kopīgi veidotā ceļu satiksmes noteikumu un velobraucēju skola tika dibināta 2003.gadā. Sešu gadu laikā līdz 2009.gadam gan bērnu un jauniešu centrā, gan daudzās Latvijas skolās ceļu satiksmes noteikumos tika apmācīti un valsts eksāmenu velosipēdista apliecības iegūšanai nokārtoja vairāk nekā 6000 pamatskolas skolēnu. Projekts atsākās 2012. gada rudenī ar apmācībām Āgenskalna sākumskolā, kur kursos piedalījās un velosipēdista apliecības eksāmenu nokārtoja 41 skolnieks. Savukārt turpmākā mācību gada laikā sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu apmācību kurss tika noorganizēts arī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā un Rīgas 85.vidusskolā, kur valsts eksāmenu velosipēdista apliecības iegūšanai nokārtoja 54 skolēni.

Latvijas Velo informācijas centra un SIA “Velokurjers” kopīgi organizēto kursu laikā skolēniem ir iespēja ne tikai apgūt ceļu satiksmes noteikumus, bet arī uzzināt daudz vērtīgas informācijas par velosatiksmi un velotūrismu Latvijā un pasaulē, velosipēdu veidiem, detaļām un konkrētu velosipēdu veidu izmantošanas pamatmērķiem, lai ikviens skolēns nākotnē varētu patstāvīgi izvēlēties un nokomplektēt savām vajadzībām vispiemērotāko velosipēdu. Veloskolas lekcijās piedalās arī ikdienas velosatiksmes profesionāļi – velokurjeri – kas skolēnus iepazīstina ar drošas velobraukšanas principiem pilsētas intensīvajā satiksmē dažādos laika apstākļos un sniedz noderīgus padomus velosipēda aizsardzībā pret velozādzībām.