VELOKURJERS ATBALSTA VELOKULDĪGA2016, ĪPAŠI VELOFESTIVĀLA NAKTS BRAUCIENU

Devītais Kuldīgas velofestivāls (lielākais nekomerciālais velofestivāls Latvijā), kas norisinājās 28. maijā, vienkopus pulcēja daudz pozitīvi noskaņotu riteņbraukšanas entuziastu – dienas velobraucienā piedalījās ap 1500 dalībnieku, bet nakts braucienā – 1000.

velo_nakts1

Laika apstākļi velobraucējus šogad ļoti lutināja, kas pilnībā ļāva izbaudīt nesteidzīgu braucienu velosipēda mugurā kopā ar ģimeni, draugiem, kolēģiem, paziņām un citiem līdzīgi domājošajiem, baudot Kuldīgas apkārtnes skaistās dabas ainavas un svaigo gaisu.

Dienas braucienā dalībnieku vidū iecienītākais bija 2. maršruts, kas vijās 28 km garumā. Otrais populārākais bija 1. maršruts ar kopējo garumu 12 km, bet paši izturīgākie mēroja 42 km garo 3. maršrutu, kurā bija pat kājām jāšķērso Veldzes upīte. Karstajā dienā upes šķērsošana dalībniekus tikai priecēja, jo bija iespēja gūt kaut nelielu veldzi. Karstums tiešām lika sevi manīt, jo veldzēšanās pieturās pieprasījums pēc ūdens bija liels. Mežvaldes atpūtas laukumā vien dalībniekiem izdalīti 200 litri ūdens.

Šogad vecākais velofestivāla dalībnieks bija Edgars Račis, kurš nosvinējis jau 86 dzimšanas dienu, bet jaunāka dalībniece – 2015. gadā dzimusī Gundega Strautmane, kura balvā saņēma DIP-DAP ritenīti.

Nakts maršrutā bija izveidotas īpašas “Gaismas pieturas”, kuras sajūsmināja naksnīgos braucējus. Par spožāko nakts velobraucēju žūrija atzina braucēju ar segvārdu Dons Kihots. Viņš savu velosipēdu un pats sevi bija izgaismojis ļoti iespaidīgi, radot brīnumainu tēlu, par to dāvanā saņemot 300 eiro vērtu dāvanu karti aktīvās atpūtas veikalā “Gandrs”, kuru dāvāja SIA „Velokurjers”, kuri arī bija nakts maršruta iniciatori.

Attēlā: Nakts brauciena spožākais velobraucējs Dons Kihots
IMG-20161219-WA0000

Velofestivāla izskaņā senās Kuldīgas naksnīgajās debesīs atbalsojās grupas „Dagamba” spēcīgais skanējums, paužot prieku par skaisti pavadīto dienu un nakti.

Pasākumu organizēja Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada Domi un Kuldīgas novada sporta skolu.