VELOKURJERI ATZĪMĒ EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻU

Velokurjeri aktīvi piedalījās Eiropas mobilitātēs nedēļā, gan labojot velosipēdus Rīgas ielās, gan piedaloties velobraucienā Baltkrievijā.

mn

Eiropas Mobilitātes nedēļa kopš 2002. gada tiek atzīmēta lielākajā daļā Eiropas, arī Latvijā. Katru gadu Mobilitātes nedēļai tiek izvēlēta aktuāla tematika, šī gada tēma ‘Smart and sustainable mobility – an investment for Europe’ jeb Vieda un ilgtspējīga mobilitāte – ieguldījums Eiropā, uzsverot ciešo mijiedarbību starp mobilitātes iespējām un ekonomikas attīstību.

Ar akciju Ar velo uz darbu 16. septembrī tika atklāta Eiropas Mobilitātes nedēļa Latvijā. Tās ietvaros 42 Eiropas un pasaules valstīs norisinājās 1537 pasākumi, kuros eiropieši tika mudināti izvēlēties veselībai un videi draudzīgākus pārvietošanās veidus.

Ar velo uz darbu dienā – 16. septembrī visi Latvijas iedzīvotāji tika aicināti doties ikdienas gaitās ar velosipēdu. Rīgas velobraucēji 16. septembrī pulcējās pie Brīvības pieminekļa, kur no 7.30 – 09.30 rītā riteņbraucēji tika lutināti ar karstu kafiju no Coffee Tower un našķiem. Ikvienam divriteņa īpašniekam bija iespēja veikt bezmaksas tehnisko apkopi, kuru veica mūsu velokurjeri. Akcijas laikā darbojās velosipēdu reģistrācijas punkts, ko nodrošināja Ceļu satiksmes drošības direkcija.

mn1

Ar velo uz darbu diena tika īstenota Eiropas Komisijas iniciētās kampaņas Gudrais pilsētnieks/Eiropas Mobilitātes nedēļa ietvaros sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), Rīgas Domes Satiksmes departamentu un Latvijas Riteņbraucēju apvienību. Kampaņa aicināja cilvēkus izmēģināt dažādus videi un veselībai draudzīgākus pārvietošanās veidus – izvērtēt, kāds pārvietošanās veids katrā situācijā ir visērtākais, vienlaikus risinot vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – samazināt satiksmes sastrēgumus pilsētās, mazināt atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu un uzlabot eiropiešu veselības stāvokli.

Velokurjeri ar draugiem devās uz Grodņu Baltkrievijā, lai piedalītos Grodņas riteņbraucēju apvienības rīkotājā pilsētas velo braucienā Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros. Pasākums tika rīkots sadarbībā ar Grodņas pilsētas policiju, kura rūpējās par pasākuma dalībnieku drošību un satiksmes regulēšanu pilsētā brauciena laikā. Pasākuma mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību riteņbraucējiem kā videi draudzīgiem satiksmes dalībniekiem un veicināt velo kultūras attīstību pilsētvidē.