Velokurjeri atzīmē 20 gadus Kino Pedālī 2019

  Piektdienas, 10. maija, vakarā divdesmit velokurjeri un viņu draugi pameta Rīgu, lai dotos uz visu velodraugu gaidītiem svētkiem Valmierā – Kino Pedāli. Šogad nu jau ceturto gadu valmieriešus un pilsētas viesus sagaidīja kino, velobrauciens un citas aktivitātes, tomēr atšķirībā no citām reizēm šī bija īpaša ar to, ka Velokurjers svinēja savus 20 pastāvēšanas gadus.

Ar dejām lietū, mīšanos pa sauli un dokumentālo filmu skatīšanos piecos neparastos pop – up kinoteātros, 10. un 11. maijā, tika aizvadīts neparasts nedēļas nogales piedzīvojums. Kino Pedālis, sapludinot robežas starp kino un velo, ļauj aktīvos piedzīvojumos doties kā lielam, tā mazam. Otru līdzīgu pasākumu būs pagrūti atrast ne vien Latvijā, bet, iespējams, arī pasaulē. Visa sāls ir priekā un iespējā būt kopā, lai izkustinātu gan miesu, gan prātu.

Festivāls piektdien tika atklāts ar kino nakti, kad durvis vēra pieci pop up kinoteātri, iekārtoti vietās, kuras ikdienā nav atvērtas apmeklētājiem, piemēram, Valmieras drāmas teātra aizskatuve vai televīzijas tornis. Festivāla programmā bija dokumentālās filmas no visas pasaules, katram kinoteātrim sava filmu programma. Tieši piektdienas vakarā bārā Tautas Harmonijas Centrs ar dokumentālās filmas par mūsu velokurjeriem „Rīgas kungi” (rež. A. Roze), ruļļu cīņām un grupas Kapelmeistars koncertu tika aizvadīta Velokurjera 20. gadskārta. Paldies Kino Pedāļa organizatoriem, Tautas Harmonijas Centram un visiem sanākušajiem viesiem, kuri kopā ar mums nosvinēja šos svētku!

Savukārt sestdien, 11.maijā, ar kopīgu braucienu cauri visai Valmierai starts tika dots velo braucienam, kas reizē ir arī interaktīva spēle, jo līdz ar braukšanas virzienu piespēlē dažādus āķīgus jautājumus.

Tiekamies Rīgas ielas un jau pēc gada piektajā Kino Pedālī!

FOTO: Roberts Āboltiņš