SIA Velokurjers piedalās ikgadējā Rīgas Velo konferencē

25. novembrī Rīgas domes sēžu zālē norisinājās piektā ikgadējā Rīgas Velo konference, kurā uzstājās eksperti no Latvijas, Igaunijas, Dānijas un Nīderlandes, lai dalītos pieredzē un izrunātu labākos veiksmīgas velo infrastruktūras prakses piemērus Eiropā.


Šī gada konferences tēma bija velotūrisms un konferences laikā tika izrunāti tādi svarīgi jautājumi kā naktsmītņu gatavība velotūristu uzņemšanai, kāda ir velotūrisma attīstība citās Eiropas valstīs, kā padarīt tūristu zīmes saprotamas visiem, karšu jaunākās tehnoloģijas, velotūrisma attīstība Rīgā un Latvijā, Velo satiksmes attīstības valsts plāns, kura tapšanā var piedalīties ikviens. Sīkāka informācija: http://veloplans.lv/

Atklāšanas runas teica Rīgas domes satiksmes departamenta direktora p.i. E.Jakrins, Ekonomikas ministrijas uzņēmējdarbības konkurences departamenta direktors K.Soms un Nīderlandes vēstnieks Latvijā V.E.Pīters Langenbergs. Pēc atklāšanas runām tika pasniegti pateicības raksti gada riteņbraucējiem Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes vērtējumā nevis par sasniegumiem sportā, bet par ieguldījumu riteņbraukšanas veicināšanā Latvijā.

Pateicības rakstu saņēma arī Adriana Roze par dokumentālo filmu Rīgas kungi, kura guva ievērojamus panākumus šī gada nacionālajā kino balvā Lielais Kristaps. Pateicību Adrianai par sabiedrības iepazīstināšanu ar velokurjeru pasauli un ikdienu ar filmas palīdzību izteica arī paši velokurjeri pasniedzot Adrianai skaistu rožu pušķi.

3

Velokurjeri katru gadu atbalsta Rīgas Velo konferenci, ne jau tāpēc vien, ka ir Latvijas Riteņbraucēju apvienības biedri un paši pārvietojas ar velosipēdiem. Velokurjeri ir aktīvi velo kultūras attīstības veicinātāji: atbalsta dažādus velopasākumus, VeloKrāslava, VeloKuldīga, ir VeloKuldīgas nakts brauciena iniciatori, kā arī labo velosipēdus, gan Sixt koplietošanas velosipēdus, gan dažādos velopasākumos, kā piemēram, Ar velo uz darbu kampaņā Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros.

Šogad konferencē piedalījās 119 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Dānijas un Nīderlandes.