Rīgā ieradīsies 500 velokurjeri no visas pasaules

cmwc_2018_2

Šonedēļ, no 22. līdz 26. augustam, pirmo reizi Rīgā notiks Pasaules velokurjeru čempionāts. Rīgas ielās būs pamanāmi daudz vairāk velokurjeri kā jebkad agrāk, jo uz pasākumu ieradīsies 500 velokurjeri un velokultūras entuziasti no vairāk nekā 40 valstīm.

“Pasaules velokurjeru čempionāts notiks jau 26. reizi, un šogad mums ir tas gods velokurjerus no visas pasaules uzņemt Rīgā,” saka čempionāta projekta vadītāja Ieva Immure. “Ikviens interesents aicināts bez maksas apmeklēt un vērot velokurjeru sacensības, kas notiks dažādās Rīgas vietās. Nozīmīgākās disciplīnas – galvenā sacīkste un kravas velosipēdu sacīkste – notiks Rīgas Tehniskās universitātes Ķīpsalas kompleksā, kur ierobežotā teritorijā būs jāveic vairāk nekā 100 piegāžu. Citas kategorijas ietvers galvenokārt fiksēto pārnesumu velosipēdu lietotāju vidū populāras sacensības. Tāpat programmā iekļautas aktivitātes, kas līdz šim pasaules čempionātos nav bijušas: katamarānu sacensības, “pump track” sacīkste Centra sporta kvartālā un gumijas troses vilkšana. Katru vakaru pēc sportisko disciplīnu aizvadīšanas dalībnieki un citi interesenti varēs baudīt kultūras programmu.”

cmwc_2018

Šī gada čempionāta organizators, vairāku pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieks un vicečempions Jānis Belecks atklāj, ka “sacensībām reģistrējušies dalībnieki ne tikai no Rietumeiropas un Skandināvijas, bet arī no tālākām zemēm, kā ASV, Kanāda, Indonēzija, Kolumbija, Austrālija, Argentīna, Meksika un Japāna.” “Ceru, ka šis pasākums veidos sabiedrības viedokli par velobraucējiem kā vienlīdzīgiem satiksmes dalībniekiem. Sacensības ir aizraujošas un tajās var piedalīties ikviens, kuram ir ķivere, soma un pildspalva,” tā Belecks.

Lielākā Latvijas velokurjeru uzņēmuma “Velokurjers” vadītājs Oļegs Stoļarovs priecājas par šo sacensību uzņemšanu: ”Šis ir unikāls pasākums Latvijai! Mēs esam izcīnījuši, lai čempionāts notiktu Rīgā. Latvija nav velokurjeru lielvalsts, bet mēs vēlamies parādīt pasaules velokurjeriem, ka arī Baltijas valstīs velokurjeri katru dienu strādā un izpilda savu lomu ātru un videi draudzīgu sūtījumu loģistikā. Velokurjers kā profesija ir unikāla – tas apvieno spēku, ātrumu, veiklību un zināšanas par pilsētu, turklāt daudziem profesijas pārstāvjiem tas ir arī dzīvesveids. Sabiedrībai būs interesanti paskatīties, kā notiek šīs sacensības, jo vairāki simti dalībnieku faktiski vienlaikus pārvadās dažāda izmēra un formas objektus un paši velokurjeri ir krāsaini un pamanāmi!”

cmwc_2018_4

Organizatori aicina iedzīvotājus un pilsētas viesus apmeklēt dažādus pasākumus vairākās Rīgas vietās. Čempionāta disciplīnas notiks AB dambī, Centra sporta kvartālā, RTU Ķīpsalas studentu kompleksā, Rīgas pilsētas kanālā pie Bastejkalna, bet vakara ballītes ar grupām “Indygo”, “Cacophonics” un “Guys on the Red Carpet” kultūras telpā “Autentika”. Apmeklētājiem ieeja pasākumos ir bez maksas. Ar programmu var iepazīties pasākuma mājaslapā (www.cmwc2018.com/lv/). 26. Pasaules velokurjeru čempionātu organizē biedrība “Pasaules velokurjeru čempionāts 2018” un Latvijas Riteņbraucēju apvienība.

Nākamgad čempionātu organizēs Indonēzijas galvaspilsētas Džakartas velokurjeri, bet par tiesībām to rīkot 2020. gadā šogad cīnīsies Bogota (Kolumbija), Jokohama (Japāna) un Bāzele (Šveice).