Rīga 2018. gadā uzņems pasaules velokurjeru čempionātu

No 2016.gada 03. līdz 07. augustam Francijas galvaspilsētā Parīzē norisinājās 24. velokurjeru pasaules čempionāts (CMWC), kurā šogad piedalījās 500 dalībnieku no 30 pasaules valstīm, Latviju pārstāvēja SIA Velokurjers.
Attēlā: SIA “Velokurjers” komanda kopā ar kolēģiem no Džakartas
velokurjers_dzakarta

 

Velokurjeru čempionāts ir lielākās pilsētas velo-orientēšanās sacensības pasaulē. Kopš pirmā čempionāta 1993. gadā Vācijā tas ir norisinājies dažādos kontinentos un valstīs, to skaitā ASV, Austrālijā, Meksikā, Šveicē, Japānā, Gvatemalā, savukārt 2017.gada pasaules čempionātu uzņems Kanāda.

Lai gan sākotnēji pirmo čempionātu organizatoru iecere bija rīkot starptautiskas aroda sacensības tikai starp velokurjeriem, jau šobrīd dalībai čempionātā drīkst pieteikties ikviens interesents, kas vēlas pārbaudīt savus spēkus, sacenšoties dažādās disciplīnās ar šī amata pratējiem no visas pasaules. Pasākums arī ir kļuvis par tradicionālu velokultūras attīstības forumu, kurā kurjeri no visas pasaules satiekas, apmainās ar pieredzi, uzzina par jaunākajām tendencēm velokurjeru un velosipēdu kultūrā, kā arī citās pilsētās izmantotiem risinājumiem, lai padarītu pilsētvidi draudzīgāku velosipēdistiem.

Jau sesto gadu starptautiskā velokurjeru čempionātā Latviju pārstāvēt devās arī SIA “Velokurjers” komanda. Iepriekš esam pārstāvējuši Latviju trīs pasaules čempionātos Varšavā, Čikāgā un Lozannā, kā arī Eiropas čempionātos Stokholmā un Milānā. Šogad Latviju pārstāvēs 7 mūsu velokurjeri – Jānis Belecks, Pēteris Janisels, Vilmārs Vincāns, Jānis Šteins, Raitis Reinis, Jānis Andersons un Māris Jonovs.

Līdz šim mūsu komandai ļoti veiksmīga izrādījusies cargo disciplīna (lielgabarīta sūtījumu pārvadāšana), kurā 2011.gadā Varšavā velokurjers Jānis Belecks izcīnīja čempiona titulu, bet gadu vēlāk Čikāgā ieguva 6.vietu. Labi veicies arī main race sacensībās (kurjera darba simulācija), kurās 2014.gadā Stokholmā Pēteris Janisels savā debijas sacīkstē 349 dalībnieku konkurencē finišēja augstajā 20.vietā.

Katru gadu pasākuma ietvaros notiek arī dažādas ar ikdienas velobraukšanu un tūrismu saistītas aktivitātes – piemēram, šogad kurjeriem tika piedāvāta iespēja iepazīt Chevreuse ielejā (35 km uz dienvidiem no Parīzes) veidotos velomaršrutus, kuros iekļauti dabas un kultūras apskates objekti, kā arī izbraukt slavenā velobraucēja, pieckārtējā Tour de France uzvarētāja Žaka Ankvenila velodromā.

Līdztekus sacensībām katru gadu čempionāta ietvaros arī notiek balsojums par pilsētu, kura uzņems velokurjeru pasaules čempionātu aiznākamajā gadā. Šogad šajā konkursā, prezentējot Rīgu kā iespējamo čempionāta rīkotāju, piedalījāmies arī mēs, konkurējot ar pārstāvjiem no Bernes (Šveice) un Džakartas (Indonēzija). Prezentācijas ietvaros mums bija jāiepazīstina pasākuma dalībniekus ar savas pilsētas priekšrocībām čempionāta organizēšanai. Daži no kritērijiem bija konkrētās pasākuma norises teritorijas piemērotība, starptautiskā transporta un nakšņošanas pieejamība un izmaksas, velo infrastruktūras kvalitāte, kā arī tūrisma iespējas.

Ņemot vērā Latvijas velokurjeru lielo aktivitāti čempionātos kopš 2011.gada, balsojumā uzvarēja tieši mūsu komanda, izcīnot tiesības organizēt 2018. gada pasaules velokurjeru čempionātu Rīgā.

Šis čempionāts būs lielisks papildinājums Latvijas simtgades pasākumiem 2018.gada vasarā, savukārt Rīga pasaules velokurjeru čempionāta 25 gadu vēsturē kļūs par trešo pilsētu Austrumeiropā un pirmo Baltijā, kurā norisināsies šis pasaules mērogā nozīmīgais velobraukšanas un kultūras forums.