Noslēgusies Velodiena Kuldīgā.

noslegusieskuldiga

No www.kurzemnieks.lv, Daina Tāfelberga

Piektajā Velodienā Kuldīgā pulcējās vairāk nekā divi tūkstoši aktīva un veselīga dzīvesveida piekritēju. Velodienā Kuldīgā īstenojās Eiropas Komisijas lozungs par veselīgu dzīvesveidu un paaudžu solidaritāti

Visi brauc ar riteņiem

„Iebraucot Kuldīgā, skatos: cilvēki ar divriteņiem dodas uz velodienas pasākumiem vai apceļot Latviju, brauc uz tirgu, uz dārziņiem vai vienkārši tāpat atpūsties, acīmredzami šeit patiešām ir īsta velopilsēta,” atklāšanā teica Eiropa Komisijas preses nodaļas vadītāja Sanita Jemberga. Šogad bija četri dažāda garuma maršruti, un vienlīdz daudz braucēju bija gan mazajā (10 km), gan garākajā (46 km) braucienā. Visi maršruti veda uz Rumbas pagasta Maņģenes pusi – īsākais meta nelielu loku cauri Mežvaldei, bet garākais iesniedzās mežos. Tā kā tika izmantota jaunā krustpunktu sistēma, bija tādi, kas no vien maršruta novirzījās citā, tomēr ap 16.00 gandrīz visi jau bija atgriezušies Rātslaukumā.

Latvijas apceļošana

„Esam apvienojušies aktīvākie policisti gan no valsts, gan citas pārvaldības drošības sistēmām un cenšamies piedalīties ikvienā pasākumā, kas propagandē veselīgu pārvietošanās veidu,” teica policistu velobiedrības prieksšēdis Zintis Gailis. „Diena padevusies brīnišķīga, no rīta bija pavēss, bet, atgriežoties pilsētā, uzspīdēja saule. Maršruti interesanti, varēja gan būt vairāk ievērojamu objektu, jo šis brauciens ir kā Latvijas apceļošana.” Savukārt rīdzinieks Ziedonis Štrāls ik nedēļas nogali nobrauc ap 200 km un bieži dodas uz ārvalstīm garākos braucienos, tomēr jautrais pasākums Kuldīgā piesaistījis interesi, lai satiktu domubiedrus un aplūkotu pilsētu ar Eiropā garāko ūdenskritumu.

Gan lieliem, gan maziem

Šoreiz velodiena bija saistīta ar Eiropas Komisijas lozungu par aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti: daudz bija ģimeņu ar maziem bērniem gan ar saviem divriteņiem, gan sēdeklīšos vai piekabēs. Kuldīgas tūrisma attīstības centra speciāliste Jana Bergmane pastāstīja, ka pārstāvēti bija visi Latvijas reģioni, vairākas grupas ieradušās, veicot ar velosipēdiem simts un pat vairāk kilometru. Savukārt vietējie bija parūpējušies par interesantu noformējumu. Pēc speciālistes teiktā, gadu no gada ne tik daudz augot braucēju skaits, kā uzlabojoties attieksme pret velotūrismu un drošību. No 427 nakts brauciena dalībniekiem tikai četriem kārtības sargi palūdza atstāt trasi.