Nākamgad ar velosipēdu uz Bolīviju un apkārt Baltijai

grodna_kopa

Oktobra beigās SIA “Velokurjers” darbinieki devās uz Baltkrievijas pilsētu Grodņu, kur notika daudzdienu velobraucienu projekta “BaltiCCycle” dalībnieku seminārs “BaltiCCycle 2017-2018”.

Semināra mērķis bija dalīties pieredzē un atmiņās par šogad notikušo divus mēnešus ilgo velotūrisma braucienu no Basku zemes Spānijā uz Bari pilsētu Itālijā, kurā SIA “Velokurjers” piedalījās, nodrošinot pavadošo transportu un tehnisko atbalstu brauciena dalībniekiem.

bc2017map

Seminārs tradicionāli iesākās ar tuvējās apkārtnes iepazīšanu velobraucienā, kurā mēs, neskatoties uz vēso un lietaino laiku, vietējo gidu pavadībā aplūkojām atjaunoto Augustovas kanālu un tā apkārtni.

augustovas_kanals

Pēc dienas gaitā pieveiktās 60 kilometru distances vakarpusē devāmies ekskursijā apskatīt Grodņas pilsētu, pēc kuras kādā no vietējiem restorāniem fotogrāfijās un video materiālos dalījāmies iespaidos un atmiņās par 2017. gada braucienu, kā arī iesākām plānot BaltiCCycle ekskursiju maršrutus 2018. gadā.

Projekta organizatoriem un veterāniem, kuriem daudzo gadu gaitā projekta BaltiCCycle ietvaros velosipēda mugurā ir izdevies apbraukāt teju visu pasauli, tomēr izdevās atrast kartē mazāk iepazītas vietas, kurās līdz šim ir būts salīdzinoši retāk, un vakara gaitā tika nolemts 2018. gada BaltiCCycle ekskursiju organizēt eksotiskajā Dienvidamerikas valstī Bolīvijā. Brauciens notiks no februāra beigām līdz aprīļa sākumam, to plānots apceļot 48 dienu garumā, un tās ietvaros ar velosipēdiem tiks veikti 2200 kilometru. Vairāk informācijas.

Semināra ietvaros arī tika nodibināta darba grupa, kuras sastāvā tika iekļauti arī SIA “Velokurjers” tūrisma speciālisti. Mūsu uzdevums pēc Bolīvijas brauciena būs, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, nākamvasar rīkot divus mēnešus garu velobraucienu par mieru Baltijā un pasaulē, un šajā akcijā EuroVelo maršrutu ietvaros apbrauksim gar robežu un piekrasti apkārt visām trim Baltijas valstīm.