Mūsu velokurjeri piedalās 2015. gada Eiropas čempionātā Milānā!

caddy_ecmc

Maija pēdējā nedēļas nogalē Itālijas pilsētā Milānā norisināsies Eiropas velokurjeru čempionāts, kas šogad svin savu jubileju – divdesmito gadskārtu. Tajā Rīgas velokurjeru varēšanu pierādīt devušies mūsu velokurjeri Vilmārs Vincāns, Pēteris Janisels un Jānis Šteins. SIA “Velokurjers” komanda starptautiskajos velokurjeru čempionātos piedalīsies jau piekto gadu pēc kārtas – iepriekš Latviju esam pārstāvējuši trīs pasaules čempionātos Varšavā, Čikāgā un Lozannā, kā arī Eiropas čempionātā Stokholmā.

Katru gadu čempionātā papildus tradicionālajām Cargo (lielu sūtījumu pārvadāšana), Velosprint (200m ātruma sacīkstes), Alleycat (orientēšanās) un Main Race (kurjera darba simulācija) disciplīnām tiek organizētas arī oriģinālas sacīkstes un pasākumi. Piemēram, pirms diviem gadiem Šveicē norisinājas kalnu sprints (braukšana stāvā kalnā), bet pērn Stokholmā, lai noskaidrotu, kuram kurjeram ir ne tikai stiprākās kājas, bet arī rokas, čempionāta ietvaros notika armvrestlinga sacensības, kurās uzvarēja mūsu kurjers Mārtiņš Ozols.

Ņemot vērā, ka itāļi ir lieli komandu sporta cienītāji, Milānas čempionātā ir iekļautas unikālas komandu orientēšanās sacensības, kurās kopā ar kurjeriem būs jāpiedalās arī dispečeriem. Tāpat notiks vairāki kopīgi grupu izbraucieni un ekskursijas tūrisma objektos – velokurjeri dosies paciemoties Ghisallo velobraukšanas muzejā, ar velosipēdu izbrauks leģendāro Moncas F-1 trasi, kā arī kopīgi sagaidīs prestižo Giro d`Italia daudzdienu velobraucienu, kas svētdien finišēs Milānā.

Līdz šim latviešu lielākie panākumi gūti Varšavā 2011.gadā, kur tika izcīnīts pasaules čempiona tituls cargo-velosipēdu klasē. Lozannā 2013.gadā tika iegūta simpātiju balva par vispozitīvāko attieksmi pret klientiem, savukārt pērn Stokholmā galvenā brauciena (orientēšanās) finālā kurjers Pēteris Janisels savā debijas sacīkstē 349 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto 20.vietu. Ceram, ka šogad mūsu dalībniekus tehnika nepievils, un izdosies veiksmīgi nostartēt arī šogad!

Starptautiskie velokurjeru čempionāti norisinās kopš 1993.gada, kad pirmās pasaules čempionāta sacensības noorganizēja velokurjeri Ahims Beijers un Stefans Klesmans Berlīnē, savukārt pirmais Eiropas čempionāts notika 1996.gadā. Kopš tā laika čempionāts norisinājies dažādās valstīs, ik gadu pulcējot ap pustūkstoti velokurjeru no visiem kontinentiem un pasaules daļām. Čempionāts ir lielākais velokultūras pasākums pilsētas riteņbraucējiem – velokurjeriem, kurā spēcīgākie, ātrākie un veiklākie kurjeri satiekas reizi gadā, lai pārbaudītu savas spējas veikt uzdevumus, ar kādiem visbiežāk saskaras velokurjeri savā ikdienas darbā. Sacensību organizatorisko pusi regulē Starptautiskā Velokurjeru federācija un tanī ietilpstošās nacionālās velokurjeru asociācijas (IFBMA, www.messengers.org) sadarbībā ar čempionāta norises pilsētas vietējiem velokurjeru uzņēmumiem un velobraukšanas aktīvistiem. Lai arī lielākā daļa dalībnieku ir velokurjeri, pasākumā drīkst piedalīties ikviens, kas vēlas pārbaudīt savas prasmes, veicot dažādus uzdevumus velosipēda mugurā pilsētas vides apstākļos.

Čempionāts arī ir kļuvis par tradicionālu velokultūras attīstības forumu, kurā kurjeri no visas Eiropas satiekas, apmainās ar pieredzi, uzzina par jaunākajām tendencēm velokurjeru un velosipēdu kultūrā, kā arī citās pilsētās izmantotiem risinājumiem, lai padarītu pilsētvidi draudzīgāku velosipēdistiem.

Oficiālā ECMC mājaslapa: http://www.ecmc2015.com

Attēlā: Čempionāta dalībnieki Jānis un Vilmārs dodas ceļā uz ECMC 2015 Milānā