Mūsējie piedalīsies starptautiskajā daudzdienu velomaratonā “Hydra Epic”!

No šī gada 01. līdz 11. jūnijam Lietuvā, Latvijā un Igaunijā norisināsies izturības velosacensības “Hydra Epic”, kurās piedalīsies arī mūsu pārstāvis Jānis Andersons. Šis būs, iespējams, viens no ainaviskākajām un skaistākajiem jebkad rīkotajiem velomaratoniem Baltijas valstīs – tā nosaukums izvēlēts saistībā ar veicamo maršrutu, kas vīsies gar upēm un ezeriem, cauri dabas parkiem un gleznainajām pilsētiņām to teritorijās, pārsvarā braucot pa meža un grants ceļiem, kā arī dabas takām.


Sacensību starts tiks dots 2. jūnijā Lietuvas pilsētā Druskininkos, un desmit dienu laikā būs jāveic 1300 km distance (132 kilometru dienā), lai līdz 11.jūnijam sasniegtu finišu Igaunijas pilsētā Joulumae (netālu no Pērnavas). Maršruts Lietuvā virzīsies cauri Gražutes reģionālajam parkam un gar Nemunas, Neres un Žeimenes upēm, Latvijā dalībnieki dosies cauri Gaujas Nacionālajam parkam, bet pēc tam pa dabas takām Igaunijas purvos ieradīsies galapunktā. Kontrolpunkti, kuros dalībniekiem būs iespējams atpūsties ilgāku laiku, paredzēti Kauņā, Zarasos un Siguldā.

Jānis Andersons ir viens no sešiem dalībniekiem, kas pārstāvēs Latviju šajā velomaratonā – kopā līdz šim sacensībām pieteikušies 36 sportisti, no kuriem 20 veiks pilnu starptautisko distanci līdz Igaunijai, bet pārējie izvēlējušies īsāku maršrutu (700 km) no Druskininkiem līdz Zarasiem.

Jānim ir milzīga sacensību pieredze – līdz šim viņš daudzu gadu garumā piedalījies neskaitāmās velosacensībās Latvijā un ārzemēs (to skaitā Eiropas un pasaules velokurjeru čempionātos), izcīnot arī daudz godalgu, savukārt pēdējos gados pievērsies izturības braucieniem – aizpērn viņš piedalījās maratonā “100 stundās apkārt Latvijai”, kurā 95 stundu laikā pieveica 1500 km distanci apkārt Latvijas teritorijai, kopvērtējumā iegūstot trešo vietu.

Novēlēsim Jānim labu laiku, ceļavēju, uzticamu tehniku un, pats galvenais – izturību!