Latvijas Valsts prezidents uzrunā Krāslavas velotūres riteņbraucējus

Krāslavas velotūre – piedzīvojumu un atpūtas velobrauciens gar Daugavas krastu ar burvīgām ainavām – Krāslavas pilsētas svētku ietvaros norisinājās sestdien, 2015.gada 18. jūlijā. Pasākuma mērķis bija veicināt veselīgu dzīvesveidu iedzīvotāju vidē un apkārtējai videi draudzīgu transporta lietošanu, popularizējot riteņbraukšanu.

Pasākumu atbalstīja un tajā piedalījās Latvijā populāri cilvēki no visdažādākajām sfērām: Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, dziesmas „Kur tu esi mans prezidents?” autors, kā arī TV un radio šovmenis Renārs Zeltiņš, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks, SIA „Velokurjers” vadītājs Oļegs Stoļarovs ar savu profesionālo velokurjeru komandu un daudzi citi, kuriem mēs gribētu izteikt vislielāko pateicību.

Gan Krāslavas velotūre, gan Velodiena Kuldīgā, kuru organizācijā mēs piedalāmies, atšķirībā no citiem velopasākumiem ir nekomerciāli atpūtas bezmaksas velobraucieni, piemēroti visdažādākā vecuma un fiziskās sagatavotības dalībniekiem, bez sacensībām ar nolūku mierīgā tempā izbaudīt dabu un apskates objektus. Velodiena Kuldīgā norisinās jau 8. gadu un pulcina tūkstošiem velobraucēju. Mēs esam priecīgi, ka tās organizācijas pieredze tagad ir nodota arī Latgales pusē, ievērojot tradīciju, ka vietējo pašvaldību pārstāvji ir ne tikai pasākuma organizatori, bet arī aktīvi dalībnieki.

Krāslavas velotūre pulcināja 310 dalībniekus. Tajā kopā ar pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedalījās arī Krāslavas domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks. Lai gan velobrauciens bija īss – aptuveni 10 km – un ilga divas stundas, maršruta dažādība radīja piedzīvojuma un dzīves piepildītības sajūtu: pa pilsētu un mežu, gar lauku ainavām un Daugavas upi, pa asfalta un lauku ceļiem, līdzenām un kalnainām vietām, kas radīja nepieciešamību nokāpt no velosipēda pat pieredzējušiem velokurjeriem!

Visi reģistrētie pasākuma dalībnieki piedalījās izlozē ar visdažādākajām balvām. Šoreiz galvenā balva bija jauns KTM markas divritenis 590 eiro vērtībā, kuru sponsorēja Kalniešu pagasta zemnieks Aleksandrs Ivanovs, bet pasniedza Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Pārējie pasākuma organizētāji un atbalstītāji bija Krāslavas novada dome, SIA ”Velokurjers”, biedrība „Latvijas Riteņbraucēju apvienība”, autoskola SIA „ARSO-R”, kokaudzētava „Ķikši” u.c.

Pasākuma veiksmīgā norise apliecināja SIA „Velokurjers” profesionālo velomaršrutu izstrādes un velopasākumu organizācijas darbu.

Ceram uz veiksmīgu sadarbību ar citām pašvaldībām un uzņēmumiem!

Latvijā, kurā iedzīvotāju skaits sarūk, veselības saglabāšana ir nozīmīga. Zinātnieki vēsta, ka 30 minūtes aktīvas fiziskas slodzes 5 reizes nedēļā uzlabo garastāvokli, mazina stresu, novērš aptaukošonos un stipri mazina risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām, kas Latvijā ir galvenais nāves cēlonis. Un riteņbraukšana taču ir burvīgs veids, kā parūpēties par veselību, turklāt vienlaikus pavadot laiku kopā ar draugiem un kolēģiem, izbaudot ainavas un izzinot jaunas apskates vietās!