Laipni aicinām Jūs uz Velodienu Kuldīgā 26.maijā!

velokuldiga700

Laipni aicinām visus šī gada 26.maijā apmeklēt vienu no skaistākajām Latvijas pilsētām – Kuldīgu – un piedalīties lielākajā bezmaksas velopasākumā Latvijā – Velodienā un Velonaktī Kuldīgā 2012.

Šī pasākuma mērķis ir veicināt riteņbraukšanas kultūru, zaļo domāšanu un veselīgu dzīvesveidu Latvijā. Velodienas galvenie atbalstītāji un idejas autori ir Kuldīgas tūrisma attīstības centrs, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Kuldīgas novada Dome un SIA “Velokurjers”.

Velodienai Kuldīgā dienas braucienā šogad izvēlēti 4 dažādu garumu īpaši ainaviski maršruti Kuldīgas – Maņģenes virzienā, tādējādi ikviens, vai tā būtu ģimene ar pirmsskolas vecuma bērniem vai pieredzējuši velobraucēji, varēs izvēlēties sev piemērotāko maršrutu. Maršrutu garums ieteicamām distancēm ir no 10-45 kilometriem ar pieturas punktiem Kuldīgas un tās apkārtnes gleznainākajās vietās. Visi maršruti sākas un beidzas Kuldīgas Rātslaukumā pie Tūrisma Attīstības centra.

Īpašs jaunums šī gada pasākumā ir Ziedošo velosipēdu parāde – uzņēmumi, izglītības iestādes, klašu kolektīvi un domubiedru grupas u.c. tiek aicināti izgreznot vienu velosipēdu, kas tiek izvietots ziedošo velosipēdu parādē Rātslaukumā, un pasākuma laikā dalībniekiem un viesiem būs iespēja izvēlēties visziedošāko velosipēdu. Tāpat visas dienas garumā pilsētas centrā norisināsies dažādi muzikāli un sportiski skolu jaunatnes, senioru, sporta organizāciju priekšnesumi u.c.

Velodienas ietvaros ik gadu norisinās lielākais Latvijas nakts velobrauciens, kas šogad notiks jau ceturto reizi, un solās būt īpaši atraktīvs. Tā garums šogad būs aptuveni 20 km garš un tas sāksies plkst.22:30 Kuldīgas Rātslaukumā, un pēc pusotras stundas brauciena līdz Maņģenei un atpakaļ noslēgsies pusnaktī Pils ielā. Pēc nakts brauciena savukārt visi laipni aicināti uz brīvdabas kino Pilsētas dārzā, kur tiks demonstrēta īpaša Velonakts filmu programma.

Kuldīgas Velodienā ik gadu kopumā piedalās vairāk nekā 2000 zaļi domājošu cilvēku, un jau šobrīd Velodienai reģistrējušies vairāk nekā 1200 dalībnieku.

Tiekamies jau 2012. gada 26. maijā – Kuldīgas Rātslaukumā! Reģistrēšanās sākas plkst: 10.00, savukārt 11.00 notiek Velodienas atklāšana, pēc kuras tiks sākts velobrauciens.

Vairāk informācijas, kā arī reģistrēties pasākumam jau savlaicīgi Jūs varat pasākuma mājaslapā http://www.velokuldiga.lv, kā arī noteikti neaizmirstiet noskatīties videouzaicinājumu, kā arī fotomateriālus no iepriekšējiem gadiem šeit:

  • Uzaicinājums uz Velodienu un Velonakti Kuldīgā 2012: http://www.youtube.com/watch?v=W_ZVsZSSqYI
  • Velonakts Kuldīgā 2011: http://www.youtube.com/watch?v=_j–OgzJ4s4
  • Skrundas TV sižets no Velodienas Kuldīgā 2011: http://www.youtube.com/watch?v=G5UEDDnerOA
  • Fotokolāža no Velodienas Kuldīgā 2011: http://www.youtube.com/watch?v=iEgT9YDrI5w
  • Fotogrāfijas no iepriekšējo gadu pasākumiem: http://www.velokuldiga.lv/fotogalerija/
  • http://foto.inbox.lv/veloinfo/Velodiena-Kuldiga-22-05-2010
  • http://foto.inbox.lv/veloinfo/Velodiena-un-Velonakts-Kuldiigaa-2011
  • Jautājumu gadījumā lūdzam Jūs rakstīt uz info@bicycle.lv.

    Uz tikšanos Kuldīgā!