Krāslavā top Miera kļavu aleja

Piektdien, 17. jūlijā, SIA “Velokurjers” direktors Oļegs Stoļarovs atklāja Miera kļavu alejas izveidi Krāslavas pilsētas svētku ietvaros.

Mūsdienās politiski nestabilajā, multikulturālajā un multinacionālajā vidē ir būtiski veicināt miera saglabāšanas nozīmes apziņu iedzīvotāju vidū. Krāslava vēsturiski ir bijusi vairāku nacionalitāšu mājvieta, par ko liecina laivas ar 5 airiem, kas simbolizē piecu tajā dzīvojošo tautu- latviešu, krievu, baltkrievu, ebreju un poļu- vienotību un līdzvērtību, attēlojums tās ģērbonī. Starp Krāslavas tiltu pāri Daugavai un Krāstlavas pili ir izveidota arī kompozīcija ar laivu un 5 airiem.

 

Oļegs Stoļarovs sarunājas ar Polijas pilsētas Aleksandrovas Ludzkas pašvaldības vadītāju Janusz Kosmalskis.


Iedvesmojoties no projekta “Koki savieno” (angļu val. Trees connect), kas tika veidots kā miera akcija – gobu aleju stādīšana dažādās pilsētās no Berlīnes līdz Sankt-Pēterburgai – SIA “Velokurjers” direktoram Oļegam Stoļarovam kopā ar SIA “Ķikši” pārstāvi Vairi Jankovski radās ideja papildināt Krāslavā esošo dārza kompozīciju ar laivu un pieciem airiem ar piecu kļavu aleju, kas simbolizē mieru. Pasākumā piedalījās Aleksandrovas – Ludzkas (Polija), Verhvedviniskas (Baltkrievija), Volokolamskas (Krievija) un Krāslavas pašvaldību vadītāji, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks, Vita Gaisma, viena no akcijas “Es par mieru” pret ASV iebrukumu Irākā 2003.g organizētājām.


SIA “Ķikši” nodrošinātos 3m augstos kļavu stādus palīdzēja stādīt Latvijas spēka vīru komanda, kuriem tajā pašā diena norisinājās Latvijas spēka vīru čempionāta posms Krāslavā.

SIA “Velokurjers” vadītājs Oļegs Stoļarovs, uzstājoties viesu priekšā, uzsvēra, ka tieši pirms 15 gadiem 2000. gadā mūsu riteņbraucēji piedalījās pirmajā velomiera akcijā apkārt pasaulei “Par mieru jaunajā tūkstošgadē”. Turpmāk tika uzsādīti miera simboli Valmierā, Rīgā, Rojā, Ventspilī, Kuldīgā un Pāvilostā projekta “BalticCycle” ietvaros. Šogad, atbalstot akciju “Koki savieno”, esam pieņēmuši lēmumu arī turpmāk piedalīties šāda veida miera misijās.

Mēs ceram, ka pasākumi, kas veicina miera saglabāšanas svarīguma nozīmes apzināšanos iedzīvotāju vidū turpināsies, un nemierus veicinošo spēku ietekme uz sabiedrības apziņu mazināsies.Videosižets no raidījuma „Attīstības kods”: