IERĪKOJAM “VELODIENAI KULDĪGĀ 2015” TRASI PIE PINKU EZERA

IMG_2899

Nu jau tradicionāli SIA «Velokurjers» piedalās lielākā nekomerciālā velofestivāla Latvijā «Velodiena Kuldīgā» maršruta izstrādē un ierīkošanā. Iestājoties sausākam laikam, 28. martā mūsu komanda kopā ar domubiedriem devās izpētīt plānoto maršrutu, kā arī braukšanas kārtībā sagatavot to maršruta posmu, kas ies caur Ēdoles pagasta dabas parku «Pinku ezers».

Dabas parks «Pinku ezers» ir noteikts kā Eiropas nozīmes aizsargājamā teritorija — Natura 2000. Ezers ir unikāls ar savu ūdens dzidrību gandrīz četru metru dziļumā un tā apkārtnē atklātajām Sarkanajā grāmatā ierakstītām un reti sastopamām augu un putnu sugām. Pasākuma rīkotāji saņēma Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju līdz 1. aprīlim veikt sakopšanas darbus. Pēc pārvaldes norādījumiem novācām un sazāģējām kritušos koki un uzbūvēta laipa pāri ezerā ietekošo strautu.

«Velodiena Kuldīgā» notiks jau astoto gadu pēc kārtas 23. maijā ar mērķi veicināt riteņbraukšanas kultūru un zaļo domāšanu. Šogad paredzēti 3 dažāda garuma maršruti, kuru sākuma posms vedīs pa Bānīša ceļu Ēdoles virzienā. Maršrutu garumi ir 18,7, 38,9 un 52,3 km. Notiks arī tradicionālais nakts brauciens, kura noslēgums norisināsies pilsētas dārzā ar nakts kino seansu un akustisku nakts koncertu. Šogad aprit 80 gadi, kopš sāka kursēt Kuldīgas bānītis, tāpēc dažādas aktivitātes, piemēram, atrakcijas bērniem, izglītojošas nodarbības, vēsturiskā informācija tiks veltītas bānīša jubilejai.

Dabas parks "Pinku ezers"

Posted by SIA "Velokurjers" on Otrdiena, 2015. gada 31. marts

Velofestivālu organizē Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada domi un SIA «Velokurjers».

Plašāka informācija un reģistrēšanās velofestivālam: www.velokuldiga.lv

Vairāk par Pinku ezeru lasīt šeit