FILMA PAR VELOKURJERIEM “RĪGAS KUNGI” KINO FESTIVĀLĀ “KINO PEDĀLIS”

Pirmais Kino Pedāļa festivāls norisinājās Valmierā, kura laikā tika rādīta filma Rīgas kungi par velokurjeriem.

vb

No 13.-15.maijam Valmierā un apkārtējos novados notika Latvijā unikāls velo – kino festivāls “Kino Pedālis”. Pasākums aizsāka jaunu tradīciju ik gadu pulcināt lielus un mazus velo draugus, lai veselu nedēļas nogali izdzīvotu riteņbraukšanu neparastā duetā ar kino. Pasākumu rīkoja aktīvā tūrisma centrs “Eži” ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un “Valmiermuižas alus” darītavu.

Tā kā riteņbraucēji mīl arī kino, tad festivālā galvenais uzsvars tika vērsts uz kino un velo kultūru mijiedarbību. Piektdien, 13.maijā, notika “Kino nakts”, kuras laikā, pārvietojoties ar divriteņiem starp septiņiem neparastiem kinoteātriem, festivāla dalībnieki varēja sastādīt paši savu kino programmu un skatīt gan pašmāju, gan ārzemju filmas par un ap velo tēmu. Festivālu atklāja filma “Pulksteņmeistars” par leģendāro latviešu velo mehāniķi Arkādiju Sveci, kurš savu mūžu veltījis velosipēdiem. “Kino nakts” programmā īpaša vieta bija paredzēta arī dažādu autoru iesūtīto filmu skatei, kuras laikā tika rādīta arī filma par velokurjeriem „Rīgas kungi”. Pēc filmas noskatīšanās klātesošajiem bija iespēja uzdot jautājumus par filmu un tās tapšanu pašiem filmas varoņiem.

v

Sestdien, 14.maijā, norisinājās centrālais festivāla notikums – velo brauciens ar trīs interaktīviem velo maršrutiem – “Ģimeņu pedālis” ~9 km, “Puspedālis” ~15 km vai “Dižpedālis” ~35 km.

Visas dienas garumā Valmieras centrā notika arī “Velo bazārs”, bet sestdienas vakarā Valmieras centru pieskandināja “Kino Pedāļa” ballīte velo draugiem, savukārt, svētdien, 15.maijā, “Kino Pedālis” aicināja dalībniekus uz “Velo brokastīm” Valmiermuižā. Klētī, līdzas “Valmiermuižas alus” darītavai, neiztrūka arī kino un kopīga atskatīšanās uz festivāla priekiem un piedzīvojumiem. Paldies organizētājiem par brīnišķīgo pasākumu.