Eiropas Mobilitātes nedēļā SIA “Velokurjers” uz Rīgas veloceliņiem sagatavos riteņbraucējus drošam ceļam!

15_19sept2014

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros no 15. – 19. septembrim notiks kampaņa Bike to Work, kuras laikā vairāki Latvijas zināmākie uzņēmēji iepriecinās riteņbraucēju, dāvājot ko sirdij tīkamu. Aktivitāšu norisei izvēlētas trīs vietas, kur pēc pēdējo velosipēdistu skaitīšanu datiem konstatēts vislielākais minēju skaits – uz Vanšu tilta, VEF tilta, kā arī Skolas un Lāčplēša ielu krustojumā.

Kampaņas ietvaros būtiski veicināt velo transportu kā ikdienai piemērotu ceļā uz darbu, skolu vai citās gaitās. Katru darba dienu, iepriekš minētajos datumos un vietās, laikā no 8 līdz 9, pulcēsies velo draudzīgie uzņēmēji un citi velo aktīvisti, kuri riteņbraucējiem pateiksies par to ikdienas pārvietošanās izvēli.

Aktivitātēs iesaistīties iniciatīvu izrādījuši tādi ievērojami uzņēmumi kā Latvenergo, apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company” SE, Nordea banka, Rimi veikalu tīkls, Riga Radio, veikals Olimpija. Papildus riteņbraucējus iepriecinās arī tādas sabiedrībā zināmas kafejnīcas un restorāni, kā Sirmais&Dreibants, B-bārs, Miit Cafe, Innocent Cafe, Balzāmbārs, Garāža, Eksporta bārs, restorāns Cheese Moon, kafejnīca Mierā, kā arī Mājas virtuve. Katra uzņēmuma iesaistīšanās datumam, vietai un citai aktuālai informācijai līdzi varēs sekot twitter (@divritenis), kā arī facebook (@veloriga.lv).

Kampaņā iesaistījies arī SIA Velokurjers, kurš riteņbraucējus sagatavos drošam ceļam, uzlabojot divriteņa tehnisko stāvokli. Aktivitāšu laikā tiks uzrunāti arī pārējie satiksmes dalībnieki – ikviens garāmgājējs, garām braucējs tiks iepazīstināts ar riteņbraukšanas pozitīvajiem aspektiem, un savā rīcība iegūs flaierus, kur aprakstīti velobraucēju ieguvumi gan no gaisa kvalitātes, gan no veselības, ekonomikas viedokļa. Papildus velonoma Sixt sniegs unikālu iespēju izmēģināt, kādas emocijas sniedz velosipēda izmantošana pilsētvidē – katru kampaņas dienu ikviens interesents bez maksas varēs izmantot ar divriteņu nomas dāvātās iespējas divriteni.

Visiem zināms, ka velosipēds ir ne tikai lētākais braukšanas veids, bet arī vidi un veselību saudzējošākais. Latvijas Riteņbraucēju apvienības veiktie novērojumi vēsta, katrs otrais brauciens pilsētā ir īsāks par 5 kilometriem, kā rezultātā ar divriteni ikdienā pārvietoties ir arī visātrāk. Rīgas velo koncepcija paredz, ka 2020.gadā piektā daļa Rīgas iedzīvotāju pa pilsētu pārvietosies ar velosipēdu, tādēļ ir svarīgi pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju no auto pārsēdināt uz velosipēdiem.

Kā vēsta Eiropas Riteņbraucēju federācijas apkopotie dati, 90% Eiropas iedzīvotāju ir pakļauti kādam no gaisa piesārņojumu riskiem, kuru Pasaules Veselības organizācija atzinusi par bīstamu cilvēka veselībai. Atšķirībā no rūpniecības uzņēmumiem un apkures katliem, kuru izmeši nonāk augstā skurstenī un zemi sasniedz stipri atšķaidīti, automašīnu izplūdes gāzes izdalās cilvēku līmenī un tiek ieelpotas daudz koncentrētāk.

Dažādi Latvijas Riteņbraucēju apvienības veiktie novērojumi liecina, ka lielākoties autobraucēji ierasto maršrutu pa Rīgas centru izvēlas mērot vienatnē, kas ne tikai palielina izmaksas, bet arī piesārņojuma līmeni Latvijas galvaspilsētā. Rīga nav liela – gandrīz ikvienu maršrutu iespējams mērot ar velosipēdu, kas sastrēgumu stundā ir arī ātrākais pārvietošanās līdzeklis, turklāt palīdz ikvienam sevi uzturēt formā, papildu nenodarbojoties ar citiem sporta veidiem.

Bike to work kampaņas aktivitātes finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un elektrisko velosipēdu ražotājs Blue Shock Bike.