Ar velosipēdu caur lībiešu ciemiem

Rudens nav šķērslis, lai mestos piedzīvojumus! Sēžamies uz velosipēdiem un iepazīstam Lībiešu ciemus Kolkas raga apkārtnē!

Izbrauksim maršrutu gar jūru no Kolkas raga līdz Jaunciemam, kur jūrā ietek Irbes upe. Pie ietekas jūrā Irbe veido 2 km garu smilšu strēli. Ieteka katru gadu maina savu vietu un izskatu. Starp Jaunciemu un Irbes ieteku atrodas 23,6 m augstā kāpa Baltais kalns. Pie Irbes upes ietekas jūrā ir ierīkota skaista atpūtas vieta. Mūsu ceļš gar jūru mīsies ar velomaršrutu, kurā aplūkosim piekrastes dabu un lībiešu kultūras mantojumu. Šis maršruts pa veco meža ceļu ved cauri pieciem ciemiem: Mazirbei, Košragam, Pitragam, Saunagam un Vaidei. Tie vietām vēl glabā senās zvejnieku dzīves iezīmes. Otraja dienā mīsim ceļus uz Melnsilu, aplūkojot stāvos, ainaviskos krastus, un tversim mirkļus zināmāko apkaimes apskates objektu tuvumā.

Brauciena datums: 21.-22.10.2017.

Praktiska informācija

Aptuvenais maršruta garums ir 40 – 45 km. Pirmajā dienā izbraukšana no tūristu kluba “Triāde” Dzirnavu ielā 135 (Rīgā) pl. 8.00 pilnā ekipējumā divu dienu braukšanai ar velosipēdu dabā rudens apstākļos. Pa dienu nelielā mugursomā būs jāņem līdzi tikai tās mantas, kuras nepieciešamas šai dienai. Visas lielās mantas paliks autobusā. Nakšņošana paredzēta viesu mājā, un pēršanās lauku pirtiņā ezera krastā. Vakarā vārīsim tradicionālo tūristu zupu no līdzpaņemtajiem produktiem. Otrajā dienā aktivitātes paredzētas līdz apmēram plkst. 15.00, un tad brauksim atpakaļ uz Rīgu. Pa ceļam apskatīsim arī dažādus apskates objektus. Pirmās dienas maršruta virziens atkarīgs no vēja virziena, tāpat otrajā dienā var nedaudz mainīties plānotās aktivitātes un maršruts atkarībā no laikapstākļiem un grupas interesēm.

 • Dalības maksa: 45 eiro
 • Piesakies līdz 18. oktobrim: https://goo.gl/forms/aKtspJqEGnlNSeJI3

 • Nodrošināsim

  1. transportu turp un atpakaļ,
  2. velosipēda tehnisko palīdzību, ja būs nepieciešams,
  3. nakts mājas viesu mājā un siltu pirtiņu,
  4. karsto ūdeni otrās dienas rīta tējai vai kafijai.

  5. Līdzi ņem

   1. velosipēdu,
   2. ēdienu un dzērienus divām dienām,
   3. ērtu un laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus,
   4.  guļammaisu,
   5. 1 kartupeli, 1 burkānu, 1 sauso zupiņu (buljonu) tradicionālajai tūristu zupai,
   6. pirtij nepieciešamo.


   Neskaidrību gadījumā raksti savu jautājumu uz iimmure@gmail.com.
   Piesakies līdz 18. oktobrim: https://goo.gl/forms/aKtspJqEGnlNSeJI3

2017_10_04_kolka