Velosipēdisti svin Baltijas simtgadi

Pārpublicēts no liepajniekiem.lv


bcliepaja

Skatīt TV Kurzeme video

Pirmdien Liepājā ieradās biedrības “BaltiCCycle” organizētās veloekspedīcijas dalībnieki, kuri Baltijas valstu simtgadei veltītā velobraucienā 60 dienu laikā nolēmuši pieveikt kopumā 3000 kilometrus, minot pedāļus cauri Lietuvai, Latvijai un Igaunijai. Velobraucēju vidū ir ne tikai Baltijas, bet arī citu Eiropas valstu iedzīvotāji, pārstāvot gan jauniešus, gan pieaugušos un seniorus.

“BaltiCCycle 2018” maršrutu cauri Lietuvai, Latvijai un Igaunijai plānots veikt 60 dienu garumā no 16. jūnija, kad tā Viļņā sākās, līdz 14. augustam, kad Viļņā, pie Parakstītāju nama, arī beigsies.

Lai svinīgi atzīmētu Baltijas valstu simtgadi, veloekspedīcijas rīkotāji aicina pievienoties velobraucienā cauri visām trim Baltijas valstīm, veicot visu maršrutu vai kādu konkrētu maršruta posmu.

Pasākuma organizēšanā piedalās riteņbraucēju organizācijas no Lietuvas, Latvijas, Polijas un Igaunijas.

Riteņbraukšanas apvienības brīvprātīgais Oļegs Stoļarovs pastāstīja, ka kopumā Liepājā ieradušies 19 riteņbraucēji. Vecākais no tiem – 82 gadus vecais vācietis Osta. Viņš riteņbraukšanai pievērsies 62 gadu vecumā, kad ārsts liekā svara problēmu dēļ viņam ieteicis nodarboties ar skriešanu. Tā kā vīrietis nav vēlējies skriet, ārsts ieteicis izmēģināt riteņbraukšanu, kas nu Ostam kļuvusi par nozīmīgu ikdienas sastāvdaļu.

Oļegs stāsta, ka veloekspedīcija atbalsta mieru pasaulē. “Neviens negrib karu, tādēļ 2000.gadā velosipēdisti vienojās braucienā pret karu, apceļojot pasauli. Nu pēc gandrīz 20 gadiem šie paši organizatori izlēma ar braucienu atzīmēt Baltijas simtgadi.”

Viņi vairākās vietās novietojuši miera zīmes, kuras ekspedīcijas dalībnieki brauciena laikā apmeklē, tur uzkavējoties un noskaitot lūgsnu mieram. Latvijā miera zīmes uzstādītas Pāvilostā, Kuldīgā, Rojā, Ventspilī, Rīgā un Valmierā.

Latvijā ekspedīcijas dalībnieki pirmo reizi ieradās 22.jūnijā un nakšņoja Daugavpilī, pēc tam devās uz Igauniju. Atpakaļceļā no Igaunijas ekspedīcija 21.jūlijā ieradās Ainažos un tad devās tālāk, lai šīs nedēļas nogalē caur Ventspili, Kuldīgu un Pāvilostu 30.jūlijā iebrauktu Liepājā un pēc tam – 31.jūlijā – dotos uz Rucavu un tālāk uz Lietuvu.

Dalībnieki mēro sevis izvēlētas distances, taču lielu uzsvaru liek uz apmeklēto vietu iepazīšanu, tādēļ šodien velobraucēji iepazinās ar Liepāju, lai pēcpusdienā gar jūru dotos tālāk. “Mēs izmantojam iespēju braukt pa skaisto pludmali, kur tas ir iespējams,” atzīst Oļegs.

Lai braucienu atvieglotu, ceļotājiem līdzi dodas transports, kas ved viņu mantas.

Velobrauciena organizatori aicina cilvēkus aizdomāties par cilvēku neapdomātas rīcības radītām traģēdijām – kariem un ekoloģiskām katastrofām un to sekām. Tāpēc velobrauciena dalībnieki ir aicināti ņemt līdzi savas valsts, pilsētas vai reģiona karogus, lai uzsvērtu to, ka neatkarīgi, no kurienes mēs nākam, draudzīgi un gudri sadarbojoties, veidojam labāku pasauli.