Veloceliņu atklāšanas pikniks Vecmīlgrāvī 2009. gada 27. jūnijā

2009_jaunumi_velopikniks_sunu_s

Jūnijā Rīgā tika pabeigta divu jaunu veloceliņu būvniecība. Veloceliņu izbūvēja Šmerļa ielā, kā arī tika pabeigts veloceliņš no Mežaparka uz Vecmīlgrāvi. Par godu darbu pabeigšanai sestdien, 27. jūnijā, Rīgā notika apvienības “Apokalipses jātnieki” neparasta dizaina velosipēdu parādes brauciens no Šmerļa ielas līdz Vecmīlgrāvim, kurā piedalījāmies arī mēs. Tas noslēdzās ar Velopikniku Vecmīlgrāvī, Sūnu salā, kam speciāli ar velosipēdu tika vests īpašs velogrils.

Velopikniks notiks no pulksten 16.00 līdz 20.00 Sūnu salā pie Mīlgrāvja tilta. Pasākumā bija velotriāla priekšnesumi. Ikvienam bija iespēja izbraukt pa veloceliņu ar neparasta dizaina velosipēdiem un nobaudīt piknika uzkodas, ko uz velogrila gatavoja meksikāņu restorāna pavārs Havjers Garsija. Pasākumu vadīja Roberts Gobziņš un spēlēja DJ Mārtiņš Rubenis.

Veloceliņa Mežaparks- Vecmīlgrāvis būvniecība pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma tika uzsākta pagājušajā gadā. Tas ir 5 kilometrus garš. Šis veloceliņš ir turpinājums 2007. gadā izbūvētajam veloceliņam Centrs- Mežaparks. Tas savieno Ostas prospektu, Mīlgrāvja ielu, Mīlgrāvja tiltu līdz Vecāķu prospekta un Kalngales ielas krustojumam. Turpmākajos gados, kad būs atrisināti nepieciešamo zemju piederības jautājumi, šī veloceliņa izbūvi plānots turpināt līdz pat Vecāķiem.