Tava Velo vasara “2013 kopā ar SIA “Velokurjers”!

velovasara3
11.maijs, Liepāja

Sadarbībā ar Liepājas Virtuālo kino muzeju tapuši divi jauni maršruti “Liepājas vēsturiskie kinoteātri”, kurā iekļautas 10 vietas, kurās atradušies vēsturiskie kinoteātri un šobrīd darbojošais kinoteātris “Balle” un “Kino padomju Liepājā”, kas ved cauri visai Liepājai. Pirmais kinoseanss Liepājā ticis demonstrēts jau 1898.gadā, bet savu uzvaras gājienu kino Liepājā sācis 20.gs. sākumā, kad atvērti vairāki grezni kinoteātri. Taču padomju gados Liepāja varēja lepoties ar lielāko platformāta kinoteātri Baltijā.

Lai iedzīvinātu jaunos maršrutus, 11.maijā tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā notiks gida vadīts velobrauciens “Kino padomju Liepājā” un Retro-velo-kino brauciens “Tērpies tvīdā, brauc uz kino!”, ko kuplinās arī kultūras programma.

Brauciena noslēgumā tiks demonstrēts mēmais kino no Liepājas virtuālā kino muzeja arhīviem.

18.maijs, Ventspils

Sestdien, 18.maijā, Ventspilī norisināsies velobrauciens “80 minūtēs apkārt Ventspilij”.

Tā dalībnieki varēs izvēlēties savām spējām atbilstošu trases garumu – 11 km vai 1,6 km garo bērnu trasi un izbaudīt Ventspils lieliskos veloceliņus, kas nu jau izstiepušies ir 40 km garumā.

Pēc sertifikātu saņemšanas notiks lielā kolektīvā putras ēšana.

Braukts šajā dienā Ventspilī tiks arī ar Mazbānīti un antīkajiem spēkratiem. Mazbānītis visas dienas garumā pukšķinās no Piejūras Brīvdabas muzeja līdz Piedzīvojumu parkam. Bet Lielajā laukumā pēc parādes brauciena pa Ventspils ielām pulcēsies padomju laika automobiļi, ko atjaunojuši entuziasti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Tiks noteikti uzvarētāji dažādās nominācijās : “Skaistākais auto”, “Oriģinālākais auto”, “Autentiskākais auto”, “Ceļojuma auto” u.c.

Par jautrību un priekšnesumiem rūpēsies grupa “Tekila Band”.

25.maijs, Kuldīga

25.maijā Kuldīgā norisināsies velorallija 3.posms “200 pedāļu maratons”.

Ikviens, kas vēlas baudīt dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, iemēģināt savas prasmes orientēšanās sportā, kā arī vienkārši atpūsties tiks gaidīti Kuldīgā. Fotoorientēšanās norisināsies Kuldīgas apkārtnē.

Pasākuma dalībniekiem, vadoties pēc kartes, būs jāatrod dabā iezīmēti objekti, jānofotografējas uz tā vai tā tiešā tuvumā. Uzņemtās bildes būs jāparāda tiesnešiem.

Pasākuma noslēgumā tiks apkopoti rezultāti, lai noteiktu pirmo trīs vietu ieguvējus, kā arī ikviens pēc brauciena saņems spēcinošo auzu putru un siltu tēju.

Pasākuma starta un finiša vieta – Kuldīgas Pilsētas estrāde.

Organizatori aicina dalībniekus ņemt līdzi fotoierīci, ar kuru uzņemt kvalitatīvas bildes objektos.

Ikviens velobraucējs pēc “200 pedāļu maratona” aicināts piedalīties nakts braucienā un baudīt nakts kino, kas notiks velofestivāla “Velodiena Kuldīgā” ietvaros.

Brīvā laika pavadīšanai svētdienā iespēja izvēlēties sev tīkamu velomaršrutu Kuldīgas apkārtnē.

1.jūnijs, Slītere

1.jūnijā – “A ciskadrill pa Dundags bōgan!”. Veloakcija Dundagas novadā notiks vienlaicīgi ar Slīteres ceļotāju dienām, kas turpināsies arī 2.jūnijā. Šogad tās noris Slīteres nacionālā parka 90 gadu jubilejas zīmē. Visa novada savdabības iepazīšanai un izvēlei tiek piedāvāti divi lielāki loki jeb bōgan.

Baron bōgans dos iespēju iepazīt Dundagas tuvāko apkārtni Dundagas pacēlumā. Ap 40 km garš aplis, ar alternatīvu braukt 20 km apli. Kopāar gidu ielūkosimies Pāces vilnas fabrikā, Kubalu skolā – muzejā (fotodarbnīca ainavā, kopīgi veidojot muzeja mājaslapas fotogaleriju), kāpsim laukakmeņu piramīdā, degustēsim lauku saimniecību labumus, iepazīsim Krišjāņa Barona dzīves vietas, ciemosimies viņa dzimtas atzara ģimenē. Un galvenais – vienkārši atpūtīsimies! Starts un noslēgums – pie Dundagas pils.

Savukārt Līv ciem – Dūmels bōgans ļaus iepazīt unikālo Slīteres nacionālā parka seno lībiešu zvejniekciemu, kangaru – vigu un divu jūru piekrastes ainavu un vietējo cilvēku dzīvesveidu. Maršruts ap 50 km garumā, ar iespēju izvēlēties alternatīvu – ap 30 km. Aplis ved arī gar kādreizējā ezera krastu, kurš savulaik bijis viens no lielākajiem Kurzemē, kā arī caur laupītāja Trommeļa seno mitekli – Melnsilu. Degustācijas, zivju kūpināšana, Ragu muzejs, līvu centrs “Kūolka”, jaunais putnu vērošanas tornis un citi dabas un kultūras jaukumi. Starts un noslēgums – Kolkas “Ūšos”.

Noslēgumā – vizināšanās ar jūras velosipēdiem vai pirts baudīšana Kolkasragā!

Atcerēsimies paņemt līdzi ūdeni dzeršanai, jo abi maršruti ved pa dabas teritorijām, bez iespējas pa ceļam ko iegādāties. Segums – asfalts, grants, meža ceļi.

8.jūnijs Ķemeri

8. jūnijā Kurzemes velorallija ietvaros Ķemeru nacionālajā parkā norisināsies velopasākums “Ātrumam nav nozīmes”.

Kā jau liecina nosaukums, pasākuma galvenais mērķis ir aicināt cilvēkus doties dabā un ļauties tās valdzinājumam nesteidzoties, atvēlot gana daudz laika izziņai un pārsteidzošiem atklājumiem.

Velorallija posma laikā katrs varēs izvēlēties sev piemērotāko veidu dabas vērtību iepazīšanai uz divriteņa – būs gan speciāls maršruts ģimenēm ar bērniem jūras piekrastē, kas būs apvienots ar dabas skolas nodarbībām, gan patstāvīgi veicams maršruts ar uzdevumiem, gan arī gidētas velo ekskursijas.

Pieredzējušākie varēs plānot paši savus maršrutus ĶNP teritorijā, ar atlaidēm būs pieejama arī velonoma Ķemeru stacijā. Īpaši būs padomāts, lai apmeklētāji, kuri ieradīsies ar vilcienu, varētu pilnībā izbaudīt priekšrocības, ko sniedz iespēja sākt un beigt ceļojumu dažādās vietās, bez piesaistes konkrētam punktam (auto novietošanas vietai).

Galvenā lieta, kas jāpaņem līdzi – protams, uzreiz aiz laba noskaņojuma un velosipēda – fotoaparāts un vads, kas to savieno ar datoru. Pasākuma laikā ikviens būs aicināts iemūžināt savus spilgtākos mirkļus un pārsteidzošākos atklājumus un elektroniskā veidā “uz vietas” atstāt bildes pasākuma organizatoriem – no tām tiks veidota foto izstāde, kā arī katrs bildes autors saņems nelielu piemiņas velti.

15.jūnijs, Saldus

15. jūnijā Saldū norisināsies pasākums “Velo spiets”. Visi aktīvi un aizrautīgi velo entuziasti gaidīti spietojam fotoorientēšanās sacensībās Latvijas saldākajā pilsētā– Saldū.

Pasākuma dalībnieki (komandas līdz piecām personām vai individuāli entuziasti) sacensībās varēs startēt divos grūtības līmeņos – dzeltenajā un melnajā maršrutā.

Dzeltenais maršruts būs vienkāršāks – tajā pēc fotogrāfijām būs jāatrod konkrēts objekts un pie tā jānofotografējas, savukārt, melnā maršruta dalībniekiem būs jāveic jau sarežģītāks uzdevums – pēc fotogrāfijas jāatrod objekts un pie tā jānofotografējas, veicot konkrētu uzdevumu.

Dalībnieki tiks vērtēti pēc uzdevumu veikšanas precizitātes un ātruma.

Pasākuma organizatori lūdz dalībniekus piedomāt arī pie sava vizuālā tēla, apģērbā izmantojot melnu un dzeltenu krāsu, jo papildus tiks vērtēta arī vizuāli atraktīvākā komanda/individuālais dalībnieks.

Pēc finiša dalībnieki varēs mieloties pie lielā kopkatla!