Svētā Arsēnija pareizticīgo baznīcas torņa atjaunošana un talka Ķūļciemā

2017.g. 4. maijā Svētā Arsēnija pareizticīgo baznīcā notika torņa un krusta iesvētīšana un maiņa. To organizēja SIA “Velokurjers” sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem un Latvijas Pareizticīgo baznīcu. SIA “Velokurjers” piedalās baznīcas atjaunošanā un sakopšanā kopš 2014.gada, kad tika iztīrīta baznīcas iekšpuse, izvākti atkritumi un logi aizklāti ar plēvēm. Pagājušajā gadā tika salabots jumts un sākta apkārtnes sakopšana, šos darbus turpinājām arī šogad Lielās talkas laikā.

Video – sižets no 2017.gada 8.maija LTV1 raidījuma “Dienas ziņas”.

Ideja par baznīcas atjaunošanu radās nejauši. “Mēs ar bērniem atbraucām uz šejieni, un tā bija ļoti izpostītā stāvoklī – ļoti, ļoti netīra, ar pudelēm, atkritumiem pilna, piebružāta… Un tad bērni teica – nu, tēti, tu vari kaut ko izdarīt vai nevari? Man tā kauns palika no bērniem un es teicu, nu labi, tad varu,” stāsta SIA “Velokurjers” valdes priekšsēdētājs Oļegs Stoļarovs.

Tuvākajā nākotnē vēl plānots atjaunot baznīcas torņa jumtu, jo Oļega Stoļarova un viņa domubiedru mērķis ir sakopt šo vietu tā, lai tas būtu arī kā kultūras un vēstures objekts, kas ir pieejams visiem interesentiem.