SIA “Velokurjers piedalās labdarības akcijā “Zvaigzne austrumos”

Labdarības akcija “Zvaigzne Austrumos” aicina būt iejūtīgiem un dalīties cilvēkmīlestībā ar pašiem neaizsargātākajiem – kara šausmu piedzīvojušiem sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem, kas patvērumu atraduši Jordānijā.

Akcijas ietvaros Latvijas iedzīvotāji pašaizliedzīgi gatavoja dāvanu kastītes ar sadzīvē noderīgām un mīļām dāvaniņām – higiēnas piederumiem, rotaļlietām un galda spēlēm. Ziedotās kastītes šobrīd atrodas Rīgā, bet tālāk uz Jordāniju tās plānots nogādāt ar konteineru, kur tās nonāks pēc Zvaigznes dienas. “Velokurjers”, kura sastāvā ir Latvijas vairāki “Latvijas Zaļās partijas” biedri, akciju “Zvaigzne austrumos” atbalsta, piedaloties informatīvajā kampaņā un organizējot dāvanu kastīšu transportu uz Jordāniju.

Jau vairākus gadus Sīrijā notiek pilsoņu karš. Eiropas Komisijas oktobra ziņojumā konstatēts, ka 10,8 miljoniem šī konflikta rezultātā cietušajiem cilvēkiem nepieciešama humānā palīdzība. Bērni ir tie, kas no karadarbības sekām cieš visvairāk. Puse no visiem Sīrijas bēgļiem ir bērni, un šogad tiem pievienojas bēgļi no Irākas. 2014.g. augustā „Islāma valsts” karotāji ieņēma Irākas otro lielāko pilsētu Mosulu un veica tur “etnisko tīrīšanu”. Tieši kristiešu ģimenes un bērni cieta visvairāk, jo viņu nami tika apzīmēti ar burtu „N” (nācarieši), lai tos iebiedētu un pēcāk iznīcinātu. Daļa tika nonāvēta, bet daudzi aizbēga uz kaimiņvalstīm, daudzi bērni zaudēja vecākus.

Oļegs Stoļarovs, SIA “Velokurjers” vadītājs: “Ikvienam cilvēkam ir tiesības uz dzīvību un brīvību neatkarīgi no viņa piederības kādai reliģiskai konfesijai un tautībai. Ne tik tālā pagātnē jau piedzīvojām cilvēku iezīmēšanu ar speciālām zīmēm, lai tos izolētu no sabiedrības un galu galā nogalinātu. Prātam neaptverami, ja šāda rīcība atkārtojas arī mūsdienās. Šī lielākā humānā krīze pēdējās dekādēs liek aizdomāties par cilvēcīgumu, iejūtību un apzināties, ka kaut nedaudz, bet arī mēs katrs varam palīdzēt šī kara radītajās šausmās cietušajiem cilvēkiem”.

Sīkāka informācija par labdarības akcijas norisi – www.zvaigzneaustrumos.lv.