Rīgas velokurjeru komanda piedalīsies Pasaules velokurjeru čempionātā

No šā gada 27. – 31. jūlijam Varšavā notiek Pasaules velokurjeru čempionāts, uz kuru dosies arī velokurjeru komanda no Rīgas. Komandā “Velokurjers” startēs 7 dalībnieki, kuri dažādās disciplīnās pierādīs savu izturību, apņēmību un prasmi veikt visdažādākos uzdevumus, ar kādiem ikdienā saskaras kurjeri visā pasaulē.

Ideja par pasaules velokurjeru čempionātu pieder diviem Berlīnes velokurjeriem – Ahimam Beijeram un Stefanam Klesmanam, pateicoties kuru pūlēm tika noorganizēts pirmais čempionāts 1993. gadā Berlīnē, vairākus gadus pirms tam, kad darbu Rīgā uzsāka pirmais velokurjeru uzņēmums Latvijā – SIA "Velokurjers".

Kopš tā laika, ik gadu sacensībās pulcējot ap pustūkstoti velokurjeru no visas pasaules, čempionāts ir norisinājies dažādos kontinentos, pasaules daļās un valstīs, to skaitā Lielbritānijā, ASV, Kanādā, Austrālijā, Īrijā, Ungārijā, Šveicē, Spānijā, Dānijā un arī Japānā un Gvatemalā.

Šogad čempionāts ir pārcēlies no Centrālamerikas uz Eiropu, un jau kopš trešdienas Varšavā gaida ierodamies viesus no visas pasaules, šobrīd reģistrējušies aptuveni 600 dalībnieki no 30 valstīm un 4 kontinentiem..

Sacensības notiks sekojošās disciplīnās: galvenās sacensības (velo-orientēšanās), sprints, goldsprints (sacensības uz veloruļļiem), velodroms (sacensības trekā), kargo (sacensības, vedot lielgabarīta sūtījumus) un velopolo. Būs arī tādas savdabīgas disciplīnas kā "footdown", kurā viens otram pretim braucošiem dalībniekiem būs jācenšas pagrūst vienam otru tā, lai tiktu pielikta kāja pie zemes, attiecīgi pēdējais, kas noturējies uz velosipēda, uzvar. Pirms reizi šogad tiek ieviesta arī disciplīna "sideview mirror kick", kurā uz velosipēda braucošam dalībniekam būs pēc iespējas tālāk jācenšas aizspert sānskata spoguli. Būs arī īpašas sacensības tiem, kas izmanto fixed velosipēdus.

Pasaules čempionātā līdztekus sacensībām ir paredzēta arī plaša kultūras programma, forumi, diskotēkas, karaoke, kā arī kinoseansi.

Pirmo reizi čempionāta vēsturē sacensībās tiek pārstāvēta arī Latvija. Mēs dosimies uz Varšavu ar 15 cilvēku delegāciju, no kuras 7 dalībnieki piedalīsies galvenajās sacensībās, sprintā un goldsprintā. Un, kas zin, varbūt izrādās, ka tieši Rīgas ielās redzam braucam labākos velokurjerus pasaulē 😉

Komandas kopīgā izbraukšana – 29. jūlijā plkst. 20.00 no SIA “Velokurjers” biroja Rīgā, Jēkabpils ielā 19a.

Pasākuma ceļvedis atrodams šeit: http://issuu.com/cmwc/docs/guidebook/2

Noskaties CMWC promo video: