Rīgas velokurjeri dodas uz Maskavu

2018_02_08_ziemas_velokongress_2

8. februārī Maskavā sāksies 6. Ziemas velobraukšanas kongress, kurā piedalīsies simtiem apmeklētāju no visas pasaules. Vairāk kā 50 runātāju vidū, kas vadīs dažādas lekcijas, diskusijas, meistarklases un tematiskas ekskursijas, Latviju pārstāvēs Latvijas Riteņbraucēju apvienības biedri no “SIA Velokurjers” un biedrība “Pasaules velokurjeru čempionāts 2018”. Viņi sniegs lekciju par velokurjera efektivitāti un tā ietekmi uz vidi un sabiedrību.

Ziemas velobraukšanas kongresa, kas Maskavā notiks no 8. līdz 11. februārim, dienas kārtībā būs tēmas par piemērotas infrastruktūras attīstību un popularizēšanu auksta klimata pilsētās, tāpat programma ietvers diskusijas par ceļu satiksmes noteikumu grozījumiem, velobraukšanas ekonomiku, uzņēmējdarbības iesaistīšanu velosipēdu kultūras atbalstīšanā un citi jautājumi, kas ir būtiski neatkarīgi no klimata. Kongress, kuru organizē Ziemas velobraukšanas federācija no Somijas, katru gadu notiek citā pasaules pilsētā, pulcējot jomas ekspertus, aktīvistus un interesentus.

“Savā lekcijā apskatīšu dažādus aspektus, kuros pārvadājumi ar velokurjeru ir labāki par piegādi ar autotransportu. Velokurjers ir ilgtspējīgs pārvadātājs, jo neatstāj gandrīz nekādu ietekmi uz vidi un ar savu klātbūtni ielās aicina citus cilvēkus neatkarīgi no laikapstākļiem pārvietoties ar velosipēdu,” stāsta Latvijas Riteņbraucēju apvienības pārstāvis Oļegs Stoļarovs. “Tāpat velokurjers ir vispiemērotākais veids ātriem pārvadājumiem pilsētu centrā, jo to neietekmē ne sastrēgumi vai lielas avārijas, ne stāvēšanas vai citi aizliegumi.” Papildu lekcijai latvieši kongresa apmeklētājus iepazīstinās ar 26. Pasaules velokurjeru čempionāta norisi, kas šī gada augustā notiks Rīgā un ir iekļauts Latvija – 100 svētku programmā.

Pēdējā kongresa dienā visi dalībnieki tiks aicināti piedalīties 3. Maskavas ziemas veloparādē, parādot, ka velobraukšana arī ziemā un auksta klimata apstākļos var turpināties. Vairāk par pasākumu un tā programmu var uzzināt kongresa mājaslapā en.wcc2018.ru.

2018_02_08_ziemas_velokongress_5