Pieaug Cargo velosipēdu popularitāte


Video: Jānis Belecks ar Cargo velosipēdu kafejnīcas “Piens” minidromā

Velokurjers Jānis Belecks cargo (kravas) velosipēdu sūtījumu piegādei sāka izmantot savas dienesta karjeras laikā uzņēmumā SIA “Velokurjers”:

“Iestājoties šinī darbā, nokļuvu kolektīvā, kurā visi darbinieki, ieskaitot uzņēmuma vadītāju, ir īsti velokultūras fanātiķi un entuziasti. Te pirmo reizi ieraudzīju velopiekabi, pamēģināju un sapratu, ka šis it kā vienkāršais velosipēda papildinājums sniedz unikālas priekšrocības gan pārvietojoties pilsētas vidē, gan laukos.

Man ļoti patīk nodarboties ar aktīvo atpūtu un brīvo laiku pavadīt dabā. Iepriekš gadījumos, kad devos laivu braucienos vai pārgājienos, allaž bija nepieciešama automašīna, lai paņemtu visu vairākām dienām vajadzīgo līdzi. Tagad gan sev, gan arī biedriem nepieciešamās lietas – telti, laivu, pārtiku visai nedēļas nogalei – varu salikt piekabītē. Ir arī citas priekšrocības, piemēram, varu piekļūt vietām, kurām nav iespējams piebraukt pat ar džipu. Tāpat tagad ir iespēja arī turpceļa laikā vērot dabu un tanī notiekošos procesus nesteidzīgi, kas, manuprāt, ir lieliska velosipēda priekšrocība salīdzinājumā ar auto.

Arī pilsētvidē velosipēds ar piekabi ir ļoti izdevīgs risinājums, jo netraucē autosastrēgumi. Veicot savus ikdienas kurjera pienākumus, varu sūtījumu pievest pie pašām durvīm, tāpat, atšķirībā no saviem kolēģiem, kas sūtījumus piegādā ar auto, autostāvvietu trūkums nav kavēklis. Šāds pakalpojums ir ļoti izdevīgs tiem mūsu klientiem, kam ikdienā Rīgas pilsētas robežās jāpārvadā apjomīgas dokumentu mapes vai mazgabarīta pakas, ko nevar ievietot parastajās kurjeru velosomās, turklāt velosipēds atšķirībā no automašīnas ir draudzīgs apkārtējai videi.

Trīs gadus atpakaļ viss kolektīvs braucām uz Varšavu, kur togad norisinājās pasaules velokurjeru čempionāts. Atgriezos mājās ar uzvaru – ieguvu pasaules čempiona titulu Cargo velosipēdu klasē. Tur pirmo reizi dabā redzēju specializētu kravas velosipēdu. Atgriežoties Rīgā nolēmu šādu velosipēdu izgatavot pats. Nu jau labu laiku ar savu cargo velosipēdu veicu gan savus darba pienākumus, gan izmantoju to ekskursijām savā brīvajā laikā. Pirmo reizi sacensībās ar to braucu šā gada velokurjeru pasaules čempionātā Lozannā, kurā saņēmu skatītāju simpātiju balvu – Šveicē ražotu velosipēdu – savukārt nākamgad ar savu cargo velosipēdu došos uz Stokholmu aizstāvēt Rīgas kurjeru godu cīņā ar Eiropas spēcīgākajiem kurjeriem.” – tā kravas velosipēdu pasaules čempions Jānis Belecks.