Noslēdzies 10. Kuldīgas velofestivāls un pirmā valsts mēroga velotūrisma konference “Velotūrisms kā ilgtspējīgas attīstības instruments Latvijā. Tendences. Problēmas. Risinājumi”

2017.g. 27. maijā Kuldīgā norisinājās 10. Kuldīgas velofestivāls, kas pulcēja vairāk nekā 2000 dalībnieku. Kuldīgas velofestivāls ir svētki, kurā ikviens ir aicināts izbaudīt Kuldīgas apkārtnes dabas un tūrisma objektus, izvēloties vienu no trīs grūtības pakāpes maršutiem. Tajā nav uzvarētāju, bet visi dalībnieki piedalās loterijā par balvām. Šogad SIA “Velokurjers”, atzīmējot nozīmīgo pasākuma gadadienu, nolēma piešķirt dižbalvu – lidojumu ar helikopteru divām personām 1 stundas garumā 700 EUR vērtībā.

Tāpat kā iepriekšējos pasākumos, SIA “Velokurjers” nodrošināja tehnisko atbalstu festivāla dalībniekiem brauciena laikā. Pasākuma dalībnieki ne tikai varēja izbaudīt dabu un Kurzemes ainavas, bet arī piedalīties dažādās atrakcijās, piemēram, uzņemt retro foto ar velosipēdu, izkrāsot savu velo, baudīt uguns šovu un grupas “Dzelzs vilks koncertu”. Pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja izmantot jauno Android lietotni viedtālruņiem “Digitālais velo maršuts” bezsaitē karšu vietā, kas tika prezentēta konferencē “Velotūrisms kā ilgtspējīgas attīstības instruments Latvijā. Tendences. Problēmas. Risinājumi” dienu iepriekš Kuldīgas Kultūras namā.

Tā bija pirmā nacionāla mēroga velotūrisma konference, kuru rīkoja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību, Nīderlandes vēstniecību Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Universitāti un Vidzemes Augstskolu. Tajā tika prezentēta veloinfrastruktūras un velotūrisma attīstība dažādos Latvijas reģionos un Nīderlandē, sniegta informācija par jaunākajiem sasniegumiem un tehnoloģijām velotūrismā un velosipēdu ražošanā, attīstības tendencēm un inovācijām pasaulē. SIA “Velokurjers” un Latvijas Riteņbraucēju apvienības pārstāvji Anda Stoļarova un Oļegs Stoļarovs savukārt uzstājās par Velodraudzīgu naktsmītņu un ēdināšanas iestāžu vienota statusa izveidošanu, savukārt Viesturs Silenieks, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs, par Velosatiksmes attīstības valsts plānu un velotūrisma lomu tajā.

Attēlā SIA “Velokurjers” valdes priekšsēdētājs Oļegs Stoļarovs, pasniedzot dāvanu karti
IMG-20170601-WA0034 (1)