Dodamies uz Čikāgu aizstāvēt pasaules čempiona titulu!

Pirmā Baltijas Kanāla sižets par Latvijas velokurjeru komandas, Raita Reiņa un Jāņa Belecka- panākumiem kurjeru pasaules čempionātā Polijā pagājušajā gadā. Tajā kurjers Jānis guva 1. vietu!!!

No 2012. gada 3.-5. augustam ASV Ilinoisas štata pilsētā Čikāgā norisināsies divdesmitais pasaules čempionāts velokurjeriem, kurā aizstāvēt pērn iegūto pasaules čempiona titulu dosies arī Latvijas- SIA “Velokurjers”- komanda. Mūsu komandu šogad pārstāvēs divi velokurjeri- Raitis Reinis un Jānis Belecks-, kuri dažādās disciplīnās pierādīs savu izturību, apņēmību un prasmi veikt visdažādākos uzdevumus, ar kādiem ikdienā saskaras kurjeri visā pasaulē. 2011. gadā Latvija un SIA “Velokurjers” debitēja pasaules čempionātā, un jau pirmajā dalības gadā mūsu kurjers Jānis Belecks mājās atveda pasaules čempiona titulu “cargo” klasē jeb disciplīnā, kurā visātrāk un izveicīgāk jāveic distance, vedot dažādus lielgabarīta sūtījumus.

Dalībai pasaules čempionātā šobrīd pieteikušies jau 260 velokurjeri no 15 dažādām pasaules valstīm, tomēr pārsvarā būs pārstāvēta ASV, Kanāda un Austrālija. Sacensības notiks sekojošās disciplīnās: galvenās sacensības (velo-orientēšanās), sprints, track stands (sacensības uz veloruļļiem), kargo (sacensības, vedot lielgabarīta sūtījumus), footdown (spēle, kurā dalībniekam jācenšas pretinieku velobraucēju piespiest pielikt kāju pie zemes), kā arī velopolo. Pasaules čempionātā līdztekus sacensībām ir paredzēta arī plaša kultūras programma, forumi, diskotēkas, karaoke, kā arī kinoseansi.

Ideja par pasaules velokurjeru čempionātu pieder diviem Berlīnes velokurjeriem– Ahimam Beijeram un Stefanam Klesmanam, pateicoties viņu pūlēm tika organizēts pirmais čempionāts 1993. gadā Berlīnē. Kopš tā laika, ik gadu sacensībās pulcējot vairākus simtus labāko velokurjeru no visas pasaules, čempionāts ir norisinās dažādās pasaules daļās un valstīs, to skaitā Lielbritānijā, ASV, Kanādā, Austrālijā, Īrijā, Ungārijā, Šveicē, Spānijā, Dānijā un arī Japānā un Gvatemalā.

Pasaules velokurjeru čempionāts ir lielākās pasaules velosipēdistu sacensības pilsētā, un to organizē Starptautiskā Velokurjeru asociāciju federācija (IFBMA, www.messengers.org). Lai arī lielākā daļa dalībnieku ir velokurjeri, pasākumā drīkst piedalīties ikviens, kas vēlas pārbaudīt savas prasmes, veicot dažādus uzdevumus velosipēda mugurā urbānas vides apstākļos. Čempionāts arī ir kļuvis par tradicionālu velokultūras attīstības forumu, kurā kurjeri no visas pasaules satiekas, apmainās ar pieredzi, uzzina par jaunākajām tendencēm velokurjeru un velosipēdu kultūrā, kā arī citās pasaules pilsētās izmantotiem risinājumiem, lai padarītu pilsētvidi draudzīgāku velosipēdistiem.

Latvijas komanda uz Čikāgu izbrauc pirmdien, 30.jūlijā, savukārt atgriezīsies Rīgā pēc nedaudz vairāk nekā nedēļas. Turēsim īkšķus par mūsu puišiem, un novēlēsim daudz veiksmes un izturības, lai viņi atgrieztos ar jauniem panākumiem, tādējādi jau otro reizi pasaulei pierādot, ka Rīga ir pilsēta, kurā brauc labākie velokurjeri pasaulē!

Vairāk informācijas par velokurjeru pasaules čempionātu iespējams iegūt tā oficiālajā mājaslapā www.chicagocmwc.com

raicanereta700 Fotogrāfijā no kreisās: Raitis Reinis un Jānis Belecks