Lojas rudens talka

lojarudens700

Šī gada ziemā notika vairākas Lojas upes sakopšanas talkas. Tas bija kā pilotprojekts, kā mēģinājums skaidrot iedzīvotājiem, pašvaldibām un galvenokārt Latvijas Lielās talkas dalībniekiem, ka jākopj ir ne tikai sava māja, aiz sava žoga, iekšpagalms, parki, meži un skvēri, bet jākopj arī mūsu Latvijas ūdeņi. Jākopj ne tikai no atkritumiem, bet kopšana ir skaistākas apkārtnes veidošana, kas priecē ne tikai cilvēkus, bet pie reizes rada labākus apstākļus ūdenī mītošajiem radījumiem. Izvācot upē sakritušos, aizsprostojošos kokus, upe tiek “atvērta” laivotājiem, mazāka krastu erozija, labāka gaisa pieplūde ūdenim un labāki apstākļi ūdens radībai – tā vairojas un rodas labāka barības bāze zivīm. Vairāk makšķerniekiem prieks un, jo vairāk cilvēki pie upes, jo mazāk malu zvejnieki un to tīkli. Šie ir tikai pāris emocionāli pamatojumi un labumi upju kopšanai. Tāpat kā iepriekšējās Lojas upes talkās mēs tīrīsim no sakritušajiem kokiem Murjāņu posmu, kur ir visvairāk koku sanesumi. Šajās dienas apsekojot upi, tika secināts, ka ir pāris vietās sakritumi no jauna un pāris vietās veidojušies sanesumi, kur iepriekš nebija izdevies līdz galam sakopt. Taču kopumā aina ir tāda, ka bija vērts un ir vērts šādas upju kopšanas veikt Tādēļ Latvijas Lielās Talkas orgkomiteja, velokurjeri, riteņbraucēji un dabas draugi atkal nāksim kopā, lai Murjāņu posmu sakoptu no Valmieras šosejas līdz upes ietekai Gaujā. Droši pievienojies!!! Ūdenu kopšanas rokasgrāmata.

Talkotāju tikšanās 25.novembrī pie Murjāņu kamaniņu trases plkst 11:00. Strādāšana līdz 14:00, kad plānotas pusdienas(pēc pieredzes – ja 3 stundas salijis, piesmēlis zābakus vai bridis pa upi un kārtīgi zāģējis, padarījis neasas pāris ķēdes, krāvis, nesis un esi nostrādājies, tad arī pietiek. Darba tikums un darba prieks nav rodams pārstrādājoties).
Piesakies laicīgi viesturs@velokurjers.lv , lai mēs zinātu cik būs pusdienotāji. Iepriekšējā reizē Murjāņu sporta ģimnāzija mūs ārkārtīgi garšīgi pabaroja!

Iepriekšējo talku atbalstītāji bija: Latvijas Lielā TalkaVelokurjersLīmenīBBārsMurjāņu Sporta ģimnāzija“Iecavnieks”