LATVIJAS KOMANDA DODAS UZ PASAULES VELOKURJERU ČEMPIONĀTU MONREĀLĀ!

No 9. līdz 14. augustam Monreālā, Kanādā notiks 25. Pasaules velokurjeru čempionāts. Tajā pierādīt savu meistarību, veicot uzdevumus ar kādiem ikdienā saskaras kurjeri visā pasaulē, devušies SIA “Velokurjers” darbinieki, velokurjeri, Vilmārs Vincāns un Jānis Belecks. Turklāt tā būs lieliska iespēja Pasaules čempionāta dalībniekiem prezentēt “Pasaules velokurjeru čempionāta 2018 Rīga” programmu. Viņiem izdalīts atsevišķs stends, kurā ikviens varēs uzdot jautājumus par gaidāmo čempionātu Rīgā.

kartePasaules Velokurjeru čempionāta 2017 Galvenā brauciena (kurjera darba simulācija) karte.

Latvijas komanda starptautiskajos velokurjeru čempionātos piedalīsies jau septīto gadu pēc kārtas – iepriekš Latviju viņi pārstāvējuši četros pasaules čempionātos Varšavā, Čikāgā, Lozannā un Parīzē, kā arī Eiropas čempionātos Stokholmā, Milānā un Vīnē.

Līdz šim latviešu lielākie panākumi gūti Varšavā 2011. gadā, kurā velokurjers Jānis Belecks izcīnīja pasaules čempiona titulu kravas velosipēdu klasē. Lozannā 2013.gadā viņš arī ieguva simpātiju balvu par vispozitīvāko attieksmi pret klientiem, savukārt 2016.g. Parīzē galveno sacīkšu finālā kurjers Pēteris Janisels vairāk nekā 500 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto 24. vietu. Ceram, ka šogad mūsu dalībniekus tehnika nepievils, un izdosies veiksmīgi nostartēt arī šogad!

Katru gadu čempionātā papildus tradicionālajām kurjeru darba simulējošām sacīkstēm Cargo (lielu sūtījumu pārvadāšana ar kravas velosipēdu) un Main Race  (nelielu sūtījumu pārvadāšana) disciplīnām tiek organizētas arī velokultūras un velosporta cienītāju iemīļotas sacīkstes kā Trackstand (balansa noturēšana uz velosipēda, neminot pedāļus), Goldsprint (pedāļu mīšana uz ātrumu ar stacionāro velosipēdu), Alleycat  (orientēšanās), Velopolo (komandas spēle, kuras mērķis ir iemest bumbu pretinieka vārtos ar nūju, braucot ar velosipēdu), Skid (garākais bremzēšanas ceļš ar kāju bremzēm). Gandrīz katru gadu čempionāta organizatori ievieš arī jaunas sacīkstes un pasākumus, piemēram, Šveicē norisa kalnu sprints (braukšana stāvā kalnā), Stokholmā, lai noskaidrotu, kuram kurjeram ir ne tikai stiprākās kājas, bet arī rokas, čempionāta ietvaros notika armrestlinga sacensības, kurās uzvarēja velokurjers Mārtiņš Ozols. Rīgā Latvijas komanda plāno ūdens velosipēda sacensības pa Rīgas kanālu.

Pasaules velokurjeru čempionāti norisinās kopš 1993. gada. Čempionāts arī ir kļuvis par tradicionālu velokultūras attīstības forumu, kurā kurjeri no visas Eiropas satiekas, apmainās ar pieredzi, uzzina par jaunākajām tendencēm velokurjeru un velosipēdu kultūrā, kā arī citās pilsētās izmantotiem risinājumiem, lai padarītu pilsētvidi draudzīgāku velosipēdistiem. Pasākumā drīkst piedalīties ikviens, kas vēlas pārbaudīt savas prasmes, veicot dažādus uzdevumus, braucot ar velosipēdu!

2016.g. pasaules velokurjeru čempionātā Parīzē balsojumā par 2018.g. pasaules velokurjeru čempionāta norises vietu konkurencē ar Berni un Džakartu vinnēja Rīga, tādejādi Rīga kļūs par trešo pilsētu Austrumeiropā un pirmo Baltijā, kurā norisināsies šis pasaules mērogā nozīmīgais velobraukšanas un kultūras forums. Pasaules velokurjeru čempionātu ik gadu organizē uzņemošās valsts velokurjeri, dibinot attiecīgo biedrību.
Veiksmi Latvijas komandai!

Sīkāka informācija par čempionātu: http://www.ecmc2017.org/

cela_uz_montrealu
SIA “Velokurjers” kurjeri Jānis un Vlimārs, dodoties uz Pasaules Velokurjeru čempionātu 2017 Monreālā