Dodamies uz Eiropas velokurjeru čempionātu Stokholmā!

releaseemcm2014

Tieši pēc 5 dienām Rīgas veiklākie un ātrākie velokurjeri kāps uz prāmja, lai varētu doties uz vienu no vasaras karstākajiem velo notikumiem – Eiropas kurjeru čempionātu, kas norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā.

Velokurjeru čempionāts ir lielākais velokultūras pasākums pilsētas riteņbraucējiem – velokurjeriem. Spēcīgākie, ātrākie un veiklākie kurjeri satiekas reizi gadā, lai pasaules konkurencē pārbaudītu savas spējas veikt uzdevumus, ar kādiem visbiežāk saskaras velokurjeri savā ikdienas darbā.

Čempionāta organizatorisko pusi regulē Starptautiskā Velokurjeru federācija un tanī ietilpstošās nacionālās velokurjeru asociācijas. Sacensības ir ne tikai nozīmīgs starptautisks čempionāts pasaules labākajiem velokurjera amata pratējiem, bet tās arī sniedz iespēju iepazīties ar jaunākajām velobraukšanas un velokultūras attīstības tendencēm citos pasaules kontinentos, kā arī to ietekmi uz pilsētvides izmaiņām kopumā.

Šogad velokurjeru čempionāts notiks Stokholmā , pilsētas universitātes teritorijā, ko rīko profesionālākie zviedru kurjeri. Viņi iepazīstinās mūs ar savu kultūru, pilsētvidi, kā arī zviedru tradīcijām. Četru dienu garumā būs iespēja aplūkot Stokholmas pilsētu un iepazīt infrastruktūru, piedalīties dažāda veida sacensībās – Alleycat, kur maksimāli īsā laikā ir jāatrod dažādi punkti pilsētā, Cargo race – kur sūtījumus jānogādā ar kravas velosipēdiem, kā arī svarīgākājā sacensības posmā – braukšana universitātes teritorijā, kur ikvienam ir jāatdarina kurjera darbs un jānogādā pēc iespējas vairāk sūtījumu konkrētā laika posmā.

Iepriekšējos gadus mūsu kurjeru jau veiksmīgi ir aizvadījuši šāda veida sacensības – 2013. gadā startēja Šveices pilsētā Lozannā, kur Jānis Belecks “cargo” braucienā ar kravas velosipēdu ieguva simpātiju balvu par vispozitīvāko attieksmi pret klientiem un velosipēdu 2000 eiro vērtībā. Turam īkšķus, lai arī Stokholmas kravas velo braucienā viņam ietu tikpat labi!

2012. gada augustā mūsu velokurjeri Raitis Reinis un Jānis Belecks piedalījās Pasaules kurjeru čempionātā Amerikas pilsētā Čikāgā, taču gadu iepriekš veiksmīgi startēja Polijā , kas bija pirmais dalības gads. Polijas pilsētā Varšavā Jānis Belecks ieguva pasaules čempiona titulu “cargo” klasē ar kravas velosipēdu!

Latvijas komanda uz Stokholmu izbrauks piektdien, taču atgriezīsies jau pirmdien. Turēsim īkšķus par mūsu puišiem, un novēlēsim daudz veiksmes un izturības, lai viņi atgrieztos ar jauniem panākumiem, tādējādi jau ceturto reizi pasaulei pierādot, ka Rīga ir pilsēta, kurā brauc vislabākie velokurjeri Eiropā un arī pasaulē!

Sīkāku informāciju par Eiropas velokurjeru čempionātu iespējams uzzināt mājaslapā http://ecmc2014.se