Arī šogad dodamies uz Šķūnenieku kausu!

skunenieki2011

Šķūnenieku Kauss šogad notiks 13. un 14. augustā, un tanī, kā jau katru gadu, ar savu komandu piedalīsimies arī mēs. Tā kā uzskatām, ka šīs noteikti ir vienas no, ja ne visjaukākās velo-un-ne-tikai sacensības Latvijā, laipni aicinām pasākumā piedalīties arī Jūs. 

Lai nedēļas nogali pavadītu pēc iespējas patīkamāk, der zināt, kam gatavoties un ar ko rēķināties! Lūk, īsa informācija par sadzīves lietām.

Lejasciema apkārtnes iedzīvotāji šīs lietas jau zin, taču cilvēkiem, kas uz Šķūnenieku Kausu ierodas no tālākām vietām un gatavojas nakšņot teltīs, tas varētu noderēt.

"Šķūnenieki" atrodas Gulbenes novada Lejasciema pagastā. Vislabāk būtu braukt uz Lejasciemu jau piektdien pa dienu – lai bez steigas var iekārtoties upesmalas pļavā un sadraudzēties ar jaunajiem kaimiņiem. Jā – telts un izdzīvošanai dabā nepieciešamās lietas būtu ļoti ieteicams ņemt līdzi. Malku līdzi var nevest 🙂 – tā tiks sarūpēta Cirvītis vai zāģītis gan, iespējams, varētu noderēt. Sadzīves atkritumus, saliktus vienkopus, varēsiet atstāt organizatoriem savākšanai. Koka mazmājiņa būs atrodama turpat Gaujmalā.

Lejasciemā ir trīs pārtikas veikali (apm. 2km no Šķūneniekiem). Veikala Gauja darba laiki: pirmd. – sestd. 8:00-22:00; svētd. 8:00-18:00 BAF darba laiki: pirmd. – sestd. 8:00-22:00; svētd. 9:00-19:00. (Turpat arī ir Hipotēku bankas bankomāts.) Liepa: 9:00-22:00, svētdien – 11:00-22:00

Ja rodas nepieciešamība pēc spaiņa, naglām, gumijniekiem vai galodas, tad jāiet uz sia Apgāde veikalu, kurš darba dienās ir atvērts 8:00-17:00, bet sestdien līdz 13:00. Labi paēst iespējams pie benzīntanka Velēnā (14km Rīgas virzienā).

Sacensības

Galvenā Šķūnenieku Kausa disciplīna ir 10km šosejas riteņbraukšana ar atsevišķu startu. Sestdien 11:15 Lejasciema centrā sāksies pieteikšanās šīm sacensībām un 12:00 startēs pirmais dalībnieks. Trase ir 5km garš šosejas posms Sinoles virzienā, kurš jāveic abos virzienos. Tātad finišs un starts ir vienuviet. Paredzams, ka būs vismaz 200 dalībnieku, kas nozīmē, ka sacensības ilgs apmēram trīs stundas. Noderīgi būtu zināt, ka, izmantojot vienu velosipēdu, var paspēt piedalīties divi dalībnieki. Ieteicams lietot aizsargķiveri!

Ap 16:00 pie Šķūneniekiem tiks dots starts velokrosam pa meža ceļu. Pieteikšanās starta vietā 45 min. pirms starta. Te visi startēs reizē un brauks vairākus apļus. Sievietes – mazāk (apm. 10-15 km), vīrieši – vairāk (apm. – 15-20 km). Precīzs distances garums tiks paziņots vēlāk. Aizsargķiveres – obligātas! 20:00 Lejasciema estrādē paredzēta uzvarētāju apbalvošana. Uzreiz pēc apbalvošanas – balle.

Svētdienai možumu iedos triatlons, kur, pēc 250 metrus brišanas un peldēšanas pa akmeņainu Gauju, būs jāmēro 7km uz velosipēda (1km pa zemes ceļu un uzbērumu, 2.5km pa šoseju, un tas pats ceļš atpakaļ), un nobeigumā 2km krosiņš pa pļavu un lauku ceļu. Triatlona disciplīnu maiņas punkti un finišs ir vienuviet, starts arī turpat netālu. Starts 12:00 Šķūnenieku peldvietā. Pieteikšanās 45. min. pirms starta.

14:00 katram ir iespēja uzspēlēt futbolu. Viss, kas ir jādara – līdz svētdienas 11:30 jāpiesaka sava komanda. Vīriešu turnīram komandā 5 cilvēki, sieviešu / bērnu turnīrā – 6. Var pieteikt arī pāris rezervistus. Atkarībā no komandu skaita katrā turnīrā, tiks sastādīta turnīra tabula.

Paralēli "lielajam futbolam" notiks dubļu futbola spēles. Lai izvairītos no pārāk nopietnas cīņas un liekām traumām, kauja par tituliem te izpaliks. Būs jautra mīcīšanās ar bumbas dzīšanu vārtos tīri (cik nu tīri var būt dubļos:)) pašu un skatītāju pēc. Dubļu futbola tiesnesis sekos spēles laikam, pieņems komandu pieteikumus, fiksēs rezultātu. Dubļu futbolu varēs spēlēt līdz "lielā futbola" finālspēļu sākumam.

Ap 20:00, kad futbola turnīra uzvarētāji būs noskaidroti un apbalvoti, Šķūnenieku Kauss – 2011 būs beidzies.

Vairāk informācijas Šķūnenieku kausa mājaslapā www.skunenieki.lv. Tiekamies Lejasciemā!!!