Ar panākumiem atgriežamies no Eiropas velokurjeru čempionāta Stokholmā!

Šī gada 4.jūlijā divpadsmit mūsu velokurjeri devās uz Stokholmu, kur piedalījās lielākajā Eiropas velo pasākumā – Eiropas velokurjeru čempionātā, kas šogad norisinājās jau divdesmit pirmo reizi, un kurā piedalījās 349 dalībnieki no visas Eiropas. Iepriekšējos gadus mūsu kurjeri jau ļoti veiksmīgi ir piedalījušies šāda veida sacensībās – 2011.gada kurjeru pasaules čempionātā Varšavā mūsu kurjers Jānis Belecks izcīnīja pasaules čempiona titulu sacīkstēs ar kravas jeb “cargo” velosipēdiem, 2012.gadā Čikāgā finišēja augstajā sestajā vietā, savukārt pērn pasaules čempionātā Lozannā ieguva simpātiju balvu par vispozitīvāko attieksmi pret klientiem.

Ierodoties Stokholmā, visi devās uz galveno pasākuma norises vietu – Stokholmas Universitāti –, kur pulcējās Eiropas spēcīgākie velokurjeri. Sacensības sākās ar kvalifikāciju galvenajā – velo-orientēšanās – sacīkstē, kurā dalībniekiem jāveic ikdienas kurjera darba simulācija, visātrāk izvadājot sūtījumus starp dažādām adresēm pilsētā. Finālā izdevās iekļūt mūsu kurjeram Pēterim Janiselam, kurš bija devītais savā vecuma grupā. Kupli pārstāvētajās sieviešu sacensībās Latviju pārstāvēja Emīlija Mikalauska, kura piedalījās “skidošanas” posmā (“fixed gear” velosipēdu jeb fiksīšu bremzēšanas sacensības, kurās uzvar dalībnieks ar lielāko redzamo bremzēšanas ceļa garumu), kā arī veloruļļu cīņās 500 metru ātruma sacensībās. Papildus velobraukšanai šinī čempionātā bija iekļautas arī armrestlinga sacensības, kurā lielisks panākums mūsu kurjeram Mārtiņam Ozolam, uzvarot visus pretiniekus un iegūstot pirmo vietu.

stockolm1

Lielajā finālā kravas velosipēdu sacensību posmā piedalījās 2011.gada pasaules čempions Jānis Belecks, kurš ieguva godpilno vienpadsmito vietu. Arī Pēteris Janisels veiksmīgi sevi pierādīja trīs stundu garā braucienā ar fiksīti, 349 dalībnieku konkurencē finišējot augstajā 20.vietā. Apsveicam!

Velokurjeru čempionāts ir lielākais velokultūras pasākums pilsētas riteņbraucējiem – velokurjeriem. Spēcīgākie, ātrākie un veiklākie kurjeri satiekas reizi gadā, lai Eiropas konkurencē pārbaudītu savas spējas veikt uzdevumus, ar kādiem visbiežāk saskaras velokurjeri savā ikdienas darbā.

Tāpat kā iepriekšējos kurjeru čempionātos, arī Stokholmā līdztekus sacensībām norisinājās arī plaša kultūras programma, forumi, diskotēkas, karaoke, kā arī kinoseansi. Čempionāti arī kļuvuši par tradicionālu velokultūras attīstības forumu, kurā kurjeri no visas pasaules satiekas, apmainās ar pieredzi, uzzina par jaunākajām tendencēm velokurjeru un velosipēdu kultūrā, kā arī citās pasaules pilsētās izmantotiem risinājumiem, lai padarītu pilsētvidi draudzīgāku velosipēdistiem.

Arī šogad mūsu kurjeri čempionātā ieguvuši vērtīgu pieredzi, kas noteikti noderēs gan ikdienas darbā, gan arī, piedaloties sacensībās arī nākamgad, kas 2015.gadā pasaules konkurencē norisināsies Austrālijā, Melburnā, savukārt ar Eiropas kurjeriem pēc gada ar spēkiem mērosimies Itālijā, Milānā!

Piedāvājam videoieskatu izšķirošajā finālcīņā, kurā mūsu kurjers Mārtiņš Ozols izcīnīja uzvaru, tādējādi iegūstot pirmo vietu armvrestlinga sacensībās Eiropas velokurjeru čempionātā.