Velodiena pulcē vairāk nekā 2000 zaļo domātāju

artisgustovskis_velodiena2014 (1685)

24. maijā jau septīto reizi norisinājās lielākais nekomerciālais velofestivāls Latvijā «Velodiena Kuldīgā», kas pulcēja vairāk nekā 2000 dalībnieku – 1625 dienas braucienā un 545 – nakts braucienā.

Velodienu organizēja Kuldīgas Aktīvās atpūtas centrs sadarbībā ar Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Latvijā, Kuldīgas novada domi un SIA „Velokurjers”. Pasākumu atbalstīja Kuldīgas novada Sporta skola, www.veloatlaides.lv, Kuldīgas Maizes ceptuve, SIA „Druvas saldējums”, SIA „Linde pārtika” veikals „Elvi”, „MGS Factory”, „Stender’s pica”, SIA „Vēvers”, SIA „Mars”, „Ramirent Baltic AS Rīgas filiāle”, SIA „PC konsultants” u.c.

Šogad velopasākuma dalībniekiem bija iespēja izvēlēties četrus dažāda garuma maršrutus Pelču, Snēpeles un Vilgāles virzienā. Vispopulārākais bija 26 km garais maršruts „Gar Pelču pili uz Āpu ezeru”, kuru izvēlējās ap 40% dienas brauciena dalībnieku. Liela daļa pasākuma dalībnieku atzina, ka šogad izvēlētie maršruti ir ļoti ainaviski un apskates vietām bagāti.

Pilsētas estrādē šogad piedāvāja īpašu dienas pasākumu programmu – velo teātri no Paņevežas Lietuvā un unikālu laikmetīgās dejas izrādi „ABI”, kurā satikās triālists un dejotāja (Jānis Lācis un Eva Vancāne, režisore un horeogrāfe Lilija Lipora) un kura pirmo reizi tika demonstrēta ārpus Rīgas. Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projekta „Velo kultūra” ietvaros visas dienas garumā līdz pat nakts braucienam estrādē darbojās arī radošā darbnīca – nometne „Esi spožs un drošs”, kurā bija iespējams savus velosipēdus aprīkot ar LED gaismiņām, veikt velosipēdu tetovēšanu un piedalīties interaktīvajā foto stendā. Jau otro gadu pēc kārtas norisinājās arī DIP DAP skrejriteņu sacensības 2-5 gadu veciem bērniem, kas pulcēja vairāk nekā 30 dalībnieku. Savukārt nakts brauciena noslēgums norisinājās Pilsētas dārzā, kur uz brīvdabas kino ekrāna tika demonstrētas Berlīnes Velofilmu festivāla īsfilmas un izskanēja Kārļa Kazāka velomūzikas koncerts.