Pieminam Fukušimas katastrofu. Video.

Atceroties Fukušimas katastrofas postījumus pērnā gada 11. martā un pieminot bojāgājušos, Latvijas Zaļā partija (LZP) vēlreiz liek aizdomāties par potenciālajiem draudiem ikvienam iedzīvotājam, ja Visaginā, Lietuvā tiks uzbūvēta jauna atomelektrostacija, un izrotā ozolu pie Latvijas Nacionālā teātra ar radioaktīvo atkritumu mucām.

Latvijas Zaļā partija aizvien turpina iestāties pret Latvijas dalību jaunās atomstacijas būvniecībā un šādi atgādina sabiedrībai, ka atomenerģijas iegūšanas un ražošanas cena patiesībā ir krietni vien augstāka, nekā mēs domājam – vai mēs gribētu elektrību savā naktslampiņā, ja zinātu, ka tas maksā mūsu un mūsu tuvinieku dzīvības?

Viesturs Silenieks, SIA "Velokurjers" valdes loceklis, skaidro mucu atrašanās vietas simbolisko nozīmi sakot, ka „kodolradioaktīvo atkritumu mucas ozolā pie Nacionālā teātra ir tikpat stulbi kā otrai zaļākajai valstij pasaulē piedalīties atomstacijas būvniecībā!”

„Zīmīgi, ka šis laiks sakrīt arī ar Valda Dombrovska valdīšanas trešo gadadienu un tieši viņa rokās ir ļoti daudz kāršu, lai ietekmētu kodolstacijas būšanu vai nebūšanu mūsu pierobežā,” tā Edgars Tavars, LZP valdes priekšsēdētājs.