Noslēgusies Kuldīgas velodiena un Baltijā pirmā velonakts parāde!

kuldiga_raksts_foro

21. maijā Kuldīgā ceturto gadu pēc kārtas norisinājās Latvijā lielākais nekomerciālais velofestivāls – Velodiena Kuldīgā 2011. Šogad pasākumā piedalījās rekordliels veloentuziastu skaits: 2058. Šis publiskais pasākums, kā jau katru gadu, bija bezmaksas.

Šī gada velopasākuma lielākā sensācija bija inovatīvā krustojumu velotīkla atklāšana un izmēģinājuma braucieni Kuldīgas apkārtnē, kas visiem pierādīja savas acīmredzamās priekšrocības ar klasiskajiem velomaršrutiem.

Pasākuma ietvaros veiksmīgi norisinājās dienas un nakts velobraucieni. Pasākuma sākumu ieskandināja Māris Grigalis ar Malimbu bungu šovu, bet vēlāk visus klātesošos, gluži kā cirkus mākslinieka, ar elpu aizraujošiem velotrikiem aizrāva kuldīdznieka Valtera Smiltāna paraugdemonstrējumi velotriālā.

Šis gads bija īpašs ar to, ka naktī norisinājās Latvijā līdz šim lielākā velo nakts parāde un kopbrauciens. Nakts brauciens pulcināja kopā dažādu interešu un gadagājuma cilvēkus: jaunākajam no tiem bija tikai 6 gadi, bet vecākajam – jau 79 gadi.

Velodienu organizē Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Latvijā, Kuldīgas novada Dome, SIA „Velokurjers”, X-sports, u.c. Pasākuma rīkotāji izsaka lielu pateicību visiem dalībniekiem un aicina piedalīties visus interesentus un veselīga dzīvesveida cienītājus arī nākamgad maijā.

Saistītie linki:

  • Fotogalerija: http://foto.inbox.lv/veloinfo/Velodiena-un-Velonakts-Kuldiigaa-2011
  • Kuldīgas velodienas 2011 mājas lapa: http://www.velokuldiga.lv/
  • Krustpunktu velosistēma Kuldīgā: http://www.visit.kuldiga.lv/?sid=41&do=news&action=full&aid=186