Labdarības akcijas “Zvaigzne austrumos” dāvanas ir ceļā uz Jordāniju

zvaigzneaustrumoslogo

Noslēgusies labdarības akcijas “Zvaigzne austrumos” dāvaniņu vākšana sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem. Akcijas ietvaros Latvijas iedzīvotāji pašaizliedzīgi gatavoja dāvanu kastītes ar sadzīvē noderīgām un mīļām dāvaniņām – segām, drēbēm, higiēnas piederumiem, rotaļlietām un galda spēlēm. Iedzīvotāju atsaucība bija pārsteidzoši liela, pārsniedzot visus sākotnējos mērķus. Vairāk nekā 3500 kurpju kastītes ar dāvaniņām 29. decembrī ar jūras konteineru, lielāku nekā iepriekš plānots, devās uz Jordāniju. Plānots, ka dāvaniņas sīriešu un irākiešu bērnus sasniegs janvāra nogalē.

Jau vairākus gadus Sīrijā notiek pilsoņu karš. Eiropas Komisijas oktobra ziņojumā konstatēts, ka 10,8 miljoniem šī konflikta rezultātā cietušajiem cilvēkiem nepieciešama humānā palīdzība. Bērni ir tie, kas no karadarbības sekām cieš visvairāk. Puse no visiem Sīrijas bēgļiem ir bērni, un šogad tiem pievienojas bēgļi no Irākas.

Pēteris Eisāns, akcijas “Zvaigzne austrumos” vadītājs: “Mēs, Latvijas iedzīvotāji, nevaram palīdzēt visiem bēgļu bērniem, bet mēs varam palīdzēt kādam no viņiem. Ar lielu prieku akcijā iesaistījās bērni no vairākiem bērnudārziem, vispārizglītojošām skolām, kā arī ģimenes ar bērniem un ļoti daudz labas gribas cilvēku visos Latvijas novados.”

SIA “Velokurjers” pateicas visiem, kas piedalījās labdarības akcijā “Zvaigzne austrumos”!

Sīkāka informācija – www.zvaigzneaustrumos.lv.