Kuldīgas nakts velobrauciens 2009

2009_velodiena_kuldigaa

21.maijā Kuldīgā jau otro reizi akcijas "Eiropa. Holande. Kuldīga. Domā zaļi!" laikā notika velodiena, ar kuras palīdzību plānots veicināt zaļo domāšanu, kā arī riteņbraukšanas kultūru un drošību Latvijā. Šis pasākums iekļāvās "Eiropas mēnesī", kura laikā tika svinēti pieci gadi kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā.

Velodienu organizēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Latvijā, Nīderlandes vēstniecība Latvijā un Kuldīgas pilsētas dome sadarbībā ar mums, SIA “Velokurjers”, kam savukārt vajadzēja rūpēties par pasākuma drošību un tehnisko nodrošinājumu. Par akcijas reklāmas seju tika izraudzīts kuldīdznieks bobslejists Jānis Miņins.

Velodienai tika izvēlēts viens no sešiem Kuldīgā izveidotajiem velomaršrutiem – Riežupes maršruts. Vienos pēcpusdienā velodiena tika atklāta ar EK pārstāvniecības Latvijā vadītājas, Nīderlandes vēstnieka Latvijā un Kuldīgas domes priekšsēdētājas uzrunām. Pats velobrauciens notika no plkst.13.30 līdz 15.30 18 kilometru garumā ar orientēšanās sporta elementiem un pieturas punktiem Kuldīgas skaistākajās vietās. Atsaucība bija ļoti liela, kopumā dienas pasākumā piedalījās vairāk nekā pustūkstotis cilvēku. Katrs velobraucienam reģistrējies dalībnieks dāvanā saņēma velodienas krekliņu.

Nakts velobrauciens šogad tika organizēts ar mērķi iepazīstināt velosipēdistus ar satiksmes drošību diennakts tumšajā laikā. Tas norisinājās šai pašā maršrutā un sākās 23:00 vakarā. Par spīti faktam, ka piektdien no rīta, gluži kā citas darbadienas, ir jāiet uz skolu un darbu, tas neatturēja aptuveni 250 cilvēkus no iesaistīšanās šajā tumsas un daudzo mirgojošo velosipēdu lukturīšu radītajā vizuāli visnotaļ iespaidīgajā un īpatnēji atmosfēriskajā braucienā. Organizatori arīdzan bija parūpējušies par ļoti garšīgu nakts pikniku brauciena starpposmā.

Pats brauciens norisinājās gana interesanti un vairāk atgādināja tādu jautru kopā korķī sēdēšanu, ņemot vērā faktu, ka ceļa segums bija gana viltīgs, un bez vienotības, piemēram, priekšējo dalībnieku velosipēdu gaismām un regulāras informācijas, kā pareizi izbraukt attiecīgu
līkumu bez neplānotas nostiepšanās uz zemes vai neieierakstīšanās virāžā braukt būtu pietiekoši ekstrēmi. Un arī, kā zināms, ne tik veselīgi. Tomēr jāatzīst, ka iztikām bez starpgadījumiem, jebkurā brīdī bija pieejams kāds no organizatoriem, mediķis, kā arī velomehāniķis, lai pasākums noritētu tieši tik veiksmīgi, cik tas arī noritēja. Liels paldies organizatoriem, dalībniekiem un Kuldīgai par lielisko pasākumu. Brauciens noslēdzās ap vieniem naktī, un priekšā vēl bija gana garš ceļš mājup uz Rīgu, maz gulēta nakts un darba diena, tomēr sajūtas lieliskas. Nākamgad, protama lieta, būsim atkal un vēl lielākā skaitā. Paldies visiem, tiekamies nākamajā Kuldīgas velodienā!