Category Archives: Jaunumi

VELOEKSPEDĪCIJA, PIEDZĪVOJUMS PA HANJAS PAUGURAINI AR KĀPIENU AUGSTĀKAJĀ BALTIJAS VIRSOTNĒ

Vēlies doties aizraujošā rudens velo pārgājienā, baudot dabu augstākajā Igaunijas virsotnē? Piedalies divu dienu ekspedīcijā kopā ar SIA “Velokurjers” no 23. līdz 24. septembrim!
Pirmajā dienā (23.09.2017) izbraukšana ar autobusu no Rīgas, Dzirnavu ielas 135 (Tūristu kluba) plkst. 7.30, ņemot līdzi visu nepieciešamo divām dienām, lai braukātu pa dabas takām kalnainā apvidū krāsainos rudenīgajos apstākļos. Brauciens līdz galamērķim Igaunijā apmēram 200 km. Pirmo dienu sāksim ar Piusu alu un netālo balto smilšu karjera apmeklējumu. Šeit nesenā pagātnē ieguva ļoti tīras kvarca smiltis stikla izstrādājumu izgatavošanai – kā rezultātā arī šīs alas ir radušās. Pēc šo objektu apmeklējuma dosimies pārgājienā pa Piuses upes gleznaino ieleju virzienā uz Vecās Vatsalīnas krustnešu pilsdrupām gar vareniem smilšakmens atsegumiem upītes krastos.
Dienas nobeigums ar nometnes ierīkošanu būs pie viena no Hanjas pauguraines ezeriem un kopīgo tradicionālās zupas vārīšanu un tās baudīšanu.
Otrajā dienā (24.09.2017.) pēc rīta kafijas vai tējas un nometnes novākšanas dosimies jau citā dienas braucienā. Iespējams, ka dienu sāksim ar Igaunijas un Baltijas augstākā kalna – Munameģa (318 m), apmeklējumu. Tad dosimies pa gleznaino taku Rouges upītes un virkni ezeriņu iegultni un kanjonu, līdzīgu kā pie mums Latvijā – gleznainā Karnetu Peļļu iegultne Veclaicenē. Šeit arī ir vareni smilšakmens atsegumi (Hinni kanjons).
Pēcpusdienā ap plkst. 15.00 brauksim atpakaļ uz Rīgu, mērojot 200 km.

Velo brauciens notiks, ja pieteiksies vismaz 2 cilvēki. Dienā ar velosipēdu paredzēts nobraukt ap 50 km. Vienlaicīgi notiks arī kājnieku pārgājiens, dienā noejot vidēji 20 km.
Praktiskā informācija:
1. Dalības maksa – 45 EUR
2. Dalībniekiem nepieciešams ģērbties atbilstoši rudens laika apstākļiem, ņemot vērā, ka var būt arī lietus.
3. Dalībniekiem jāņem līdzi nakšņošanai sava (1) telts, (2) tūristu paklājiņš un (3) guļammaiss. Kopējai vakara maltītei jeb zupai jāņem līdzi (4) viens kartupelis, (5) viens burkāns, (6) viena sausā zupiņa un vēl ko vēlas. Dienas pārgājienam jāņem līdzi (7) ēdamais un (8) dzeramais.
4. No rīta būs pieejams karsts ūdens rīta kafijai vai tējai.
5. Pa dienu lielās mantas paliks autobusā, nesīsim līdzi tikai noteiktajai dienai nepieciešamo nelielās mugursomiņās.
6. Iesakām paņemt līdzi kaut ko ērču atbaidīšanai un personas apliecību (pasi vai ID karti).
7. Par ieeju objektos dalībnieki maksā paši.

Pieteikties lūdzu savlaicīgi! Pieteikšanās velobraucienam un sīkāka informācija pa e- pastu iimmure@gmail.com pie Ievas, bet pārgājienam pie Mārtiņa pa tel. 27061772.

Lielā Munameģa, Baltijas augstākā kalna, skatu tornis, no kura 50 km rādiusā paveras lielisks skats uz Igaunijas dabu
martin_mark

Rīga gatavojas Pasaules velokurjeru čempionātam

Iespējams, daudzi pat nenojauš, ka augusta vidū Kanādā notika jau 25. Pasaules velokurjeru čempionāts. Pasākums, kura pirmsākumi meklējami 1993. gadā Berlīnē, katru gadu pulcē vairākus simtus pilsētas riteņbraucējus no visas pasaules, radot lielākos urbānās velokultūras svētkus gadā. Arī Rīgas ielās sastopamie velokurjeri no SIA “Velokurjers” kopš 2011. gada piedalās šajās sacensībās, nesot Latvijas vārdu starp pasaules ātrākajiem, spēcīgākajiem un gudrākajiem pilsētas un velosipēdu pavēlniekiem. 2018. gada Pasaules velokurjeru čempionāts notiks Rīgā, piepildot pilsētu ar aptuveni pieciem simtiem dalībnieku, kuri sabrauks salīdzināt savu veiklību vairāk kā desmit dažādās disciplīnās. Viens no čempionāta organizatoriem un piecu pasaules, Eiropas un Ziemeļeiropas čempionātu dalībnieks Jānis Belecks (Nereta), tikko atgriezies no Helsinkiem, kur norisinājās Ziemeļeiropas velokurjeru čempionāts, stāsta, ka piedalīties pasākumā var jebkurš, kuram ir vēlme, velosipēds, ķivere, soma un pildspalva.

Lasīt vairāk

Piedalāmies projektu vadīšanas un organizācijas seminārā Baltkrievijā

20.-21. augustā Baltkrievijā viesu namā “Habli” notika Austrumeiropas velospeciālistu seminārs, kurā piedalījās vairāk kā 10 eksperti no Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Pasākuma mērķis bija veicināt pilsētas velokustību Austrumeiropas valstīs, paaugstinot esošo organizāciju darba efektivitāti un izstrādāt veloinfrasktrutkūru uzlabojošas likumdošanas izmaiņas. Velospeciālisti dalījās sabiedriskā darba pieredzē velojomā, kā arī pilnveidoja savas prasmes komunikācijā ar mēdijiem, masu sporta pasākumu organizācijā un sponsoru piesaistē.

Lasīt vairāk

Zināmi Eiropas Velokurjeru čempionāta 2017 rezultāti!

No 20. līdz 23. jūlijam Vīnē notika 22. Eiropas velokurjeru čempionāts. Tajā pierādīt savu  meistarību, veicot uzdevumus ar kādiem ikdienā saskaras kurjeri visā pasaulē, devās arī mūsu kurjeri. Mūsu kurjers Pēteris Janisels iekļuva galveno sacīkšu finālā, kurā ierindojās 44. vietā, savācot 1444 punktus, vairāk kā 300 kurjeru konkurencē.

Lasīt vairāk

LATVIJAS KOMANDA DODAS UZ PASAULES VELOKURJERU ČEMPIONĀTU MONREĀLĀ!

No 9. līdz 14. augustam Monreālā, Kanādā notiks 25. Pasaules velokurjeru čempionāts. Tajā pierādīt savu meistarību, veicot uzdevumus ar kādiem ikdienā saskaras kurjeri visā pasaulē, devušies SIA “Velokurjers” darbinieki, velokurjeri, Vilmārs Vincāns un Jānis Belecks. Turklāt tā būs lieliska iespēja Pasaules čempionāta dalībniekiem prezentēt “Pasaules velokurjeru čempionāta 2018 Rīga” programmu. Viņiem izdalīts atsevišķs stends, kurā ikviens varēs uzdot jautājumus par gaidāmo čempionātu Rīgā.

Lasīt vairāk

LATVIJAS VELOKURJERU KOMANDA DODAS UZ EIROPAS VELOKURJERU ČEMPIONĀTU VĪNĒ!

preses_relize_bilde_lv_karogs_cmwcAttēlā: velokurjeri Vilmārs, Jānis, Krišjānis un Pēteris pa ceļam uz Eiropas Velokurjeru čempionātu Vīnē.

No 20. līdz 23. jūlijam Vīnē notiks 22. Eiropas velokurjeru čempionāts. Tajā pierādīt savu  meistarību, veicot uzdevumus ar kādiem ikdienā saskaras kurjeri visā pasaulē, vairākās disciplīnās devušies SIA “Velokurjers” darbinieki velokurjeri Vilmārs Vincāns, Krišjānis Bukavs, Jānis Andersons un Pēteris Janisels. Turklāt tā būs lieliska iespēja Eiropas čempionāta dalībniekiem prezentēt “Pasaules velokurjeru čempionāta 2018 Rīga” programmu.

Lasīt vairāk

“Velokurjera” komandas un Latvijas Riteņbraucēju apvienības biedru veloekspedīcija uz Kuršu kāpu

07.-09.07.2018 Velokurjera komanda kopā ar Latvijas Riteņbraucēju apvienības biedriem devās saliedējošā ceļojumā uz Kuršu Kāpu, lai izzinātu velotūrisma iespējas un veloinfrastruktūru.Juras_varti

Par Kuršu kāpu sauktā Baltijas jūras pussala ir 98 kilometrus gara, 0,4 – 4 kilometrus plata zemes strēle. Lietuvā ietilpst Kuršu kāpas ziemeļu daļa aptuveni 50 kilometru garumā – no Kāpugala līdz Nidai, savukārt dienvidi ietilpst Krievijas sastāvā. Dēļ gleznainajām aināvām tā nodēvēta par jūras, vēja un smilšu radītu brīnumu. Tā ir iekļauta UNESCO Pasaules dabas mantojumā un tā šobrīd ir īpaši aizsargājama Kuršu kāpas nacionālā parka teritorija.

Mūsu ceļojums sākās no piektdienas vakarā. No Rīgas devāmies uz Elijām, kur palikām teltīs pa nakti. Sestdien ceļu turpinājām līdz Klaipēdai, no kurienes ar prāmi pārcēlāmies uz Kuršu kāpu. Jāpiebilst, ka būt par velosipēdistu ir izdevīgi- uz viņiem, atšķirībā no autovadītājiem, neattiecas maksa par iebraukšanu aizsargājamā parka teritorijā! Pavisam netālu no pārceltuves atrodas Lietuvas Jūras muzejs un delfinārijs. Muzejs ar daudzveidīgo un neparasto ekspozīciju ir iekārtots kādreizējā 19.gs. militārā cietokšņa ēkā, savukārt delfīnu un jūras lauvu jautrās izrādes, kurās dzīvnieki dejo, dzied, vizina laivu virzienā kādā no skatītajiem dod neaizmirstamas emocijas. Savukārt Raganu kalns pārsteidz ar koku fokloras skulptūrām.juras_muzejs

Tālāk ceļš turpinājās pa sakoptu veloceliņu. Visa Lietuvas posma garumā (~ 40 km) veloceliņš ir asfaltēts. Brīnišķīgs, atsvaidzinošs gaiss!

Naktī palikām teltīs Nidas apkaimē. Nida ir omulīgs ciems, kas valdzina ar savu rāmo eleganci un sakoptību un kurā iekārtotas daudzas viesnīcas. Un svētdien devāmies atpakaļ. Mums uzspīdēja saule.

Netālu no Nidas Pārnidas kāpā ir iekārtots skatu laukums. No tā paveras Kuršu kāpas daudzveidību atklājoša panorāma – ziemeļos redzami Nidas eleganto namu rudie jumti, austrumu pusē – Kuršu līcis, ko rotā jahtu gaišie silueti, dienvidos – plašās smilšu kāpas, t.i. Baltijas Sahāra, un rietumu pusē – jūra ar viļņu baltajām galotnēm. Uz dienvidiem no Juodkrantes atrodas Pelēkā kāpa, kuras ainavas mēdz salīdzināt ar tuksneša ainavām ar mainīgām smilšu krāsām.

Kopumā jāsecina, ka rajons ir skaists un interesants un veloinfrastruktūra labi attīstīta. Ir nepieciešamība, veidot veloceliņa turpinājumu gar Baltijas krastu arī Latvijas teritorijā kā tas ir ieplānots EuroVelo 10. maršutā.

 

 

Aizraujošs veloceļojums – no Basku reģiona līdz Apūlijai

Iespēja pievienoties vienai dienai, nedēļai, mēnesim vai visam ceļojumam!
No Basku reģiona līdz Apūlijai Itālijas Dienvidos!
Laiks: 25.07.-21.08.2017.

Aizraujošs veloceļojums pa Spānijas Ziemeļiem un Pireniju kalniem, Sardīniju un Itālijas dienvidiem. Ne tikai velobraukšana gar skaistām ainavām, izjūtot laimes hormonu pieplūdumu kā pie mērenas fiziskās slodzes, bet arī brīvas atpūtas dienas, lai izbaudītu vietējo kultūru un apskatītu visu, kas sirdij tīkams jaukā internacionālā kompānijā. Turklāt paredzēti 2 pārbraucieni ar prāmi – no Barselonas uz Sardīniju un no Sardīnijas uz Itālijas dienvidiem. Tātad, brīvas dienas, lai apskatītu Bilbao (Basku reģiona galvaspilsēta), San-Sebastianu (pilsēta Atlantijas okeāna krastā ar krāšņiem skatiem), apmeklētu San Fermina festivālu (vēršu cīņas), līdzi justu Tour de France braucējiem un pabūtu ar viņiem klātienē, uzkāptu Pic del Comapedrosa virsotnē ar kājām un izbaudītu brīnišķīgu skatu, iepazītu Barselonu, Neapoli, Pompeju, Gallipoli, Bari, Vidusjūras krastu alas un pludmali.

Cena – 22 eiro dienā (kempinga vieta + pavadošais transports + tehniskā palīdzība).

Sīkāka informācija:
http://www.bicycle.pl/en/trips/balticcycle/bc-2017/the-basque-country-italy/
http://www.bicycle.lt/en/main/tours.bc2017-pyrenees



Piedalāmies talkā bijušajā Bārbeles pamatskolā un tās apkārtnē

2017. gada 17. jūnijā mūsu velokurjeri devās sakopt bijušās Bārbeles pamatskolas ēku un tās apkārtni. Tajā ir paredzēts ierīkot privātu zēnu skolu no 1.-6. klasei, kurā paralēli zinību apgūšanai zēniem būs iespēja mācīties arī dzīvi, māju sajūtu, iepazīt pienākumu, piedaloties dažādos mājas un lauku darbos.

brukna